X
سامانه های سازمانی
31
بازار داغ ارتباطات تصويري در مكه مكرمه؛ امكان ارتباط روزانه زائران، آرامش آنها را دوچندان كرده است
چکیده: وقتي عازم سفر هستي، اولين چيزي كه آن را تحت الشعاع قرار مي دهد نگراني اعضاي خانواده و نزديكان است، بويژه وقتي كه سفري طولاني در پيش داشته باشي.شايد در سال هاي نه چندان دور اين نگراني ها بيش از پيش، نمود پيدا مي كرد و مطلع شدن از حال نزديكان و به همان نسبت اطلاع آنان از شرايط مسافرشان دغدغه اي اجتناب ناپذير بود.اين روزها موج گسترده اي از يك سفر معنو... ادامه »
21
زائرین استان کهگیلویه وبویراحمد به سرزمین وحی اعزام شدند.
چکیده: مسئول بازرسی حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد جناب آقای سید محسن قوامی نژاد به گروه خبرنگاران اعلام فرمودند که زائرین استان درقالب یک کاروان 160نفره وهمچنین تعداد6نفر عوامل در ساعت 21شب 19/05/96با مدیریت کاروان اقای سیدمحمود موسوی ازیاسوج وگچساران ودهدشت به طرف فرودگاه شهید دستغیب شیراز بدرقه شدند که در ساعت 5بامدادروزجمعه با پروازشماره 1720به مک... ادامه »
21
نخستين گروه از زايران ايراني (‌مدينه بعد )‌ روز چهارشنبه وارد فرودگاه جده شدند و مورد استقبال مسئولان وزارت حج و فرودگاهي عربستان قرار گرفتند
چکیده: به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ؛ اين گروه از زايران كشورمان پس از ورود به فرودگاه جده و انجام امور قانوني و تشريفاتي ؛ فرودگاه جده را به مقصد مكه مكرمه ترك كردند.زايران مدينه بعد ؛ قبل از ورود به مكه مكرمه در ميقات جحفه ؛ لباس احرام به تن مي كنند و در بدو ورود به مكه مكرمه با حضور در مسجدالحرام ؛ اعمال عمره تمتع را بجا مي آور... ادامه »
31
عفاف و حجاب از ديدگاه حضرت فاطمه زهرا (س)
چکیده: مقدمه : بدون ترديد پوشش اسلامي براي زنان، از ضروريات دين مقدس اسلام است، چنان که آيات متعددي از قرآن بر اين مطلب دلالت دارند.1 از طرفي مسأله حجاب يکي از جنجالي‏ترين مسائل دنياي ديروز و امروز است، به ويژه طرفداران اعلاميّه حقوق بشر، که با عنوان کردن «تساوي حقوق زن و مرد»، پوشش را براي زن دست و پاگير دانسته، و آن را برخلاف آزادي قلمداد و به عنوان حما... ادامه »
26
مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت: زائران با ماموران سعودی بحث نکنند، از کسی هم جزوه نگیرند
چکیده: مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت: زائران با ماموران سعودی بحث نکنند، از کسی هم جزوه نگیرند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ قاسم نصیری؛ مدیر کل حراست سازمان حج و زیارت گفت: حجاج باید به نکات مطرح شده پیش از سفر معنوی حج دقت کافی را داشته باشند و امیدواریم به موضوعات و نکاتی که از سوی مسئولان کاروانها بیان می‌شود و یا سایر اعلان‌های ساز... ادامه »
27
شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) برهمه شیعیان ومسلمانان جهان تسلیت باد.
چکیده: شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) برهمه شیعیان ومسلمانان جهان تسلیت باد.
27
شرایط و تعهدات بیمه حجاج 96 اعلام شد.
چکیده: سازمان حج و زیارت شرایط و تعهدات پوشش بیمه حجاج سال جاری را اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت ، با توجه به انعقاد قرارداد گروهی بیمه درمان، عمر، حادثه، مسئوليت (بار) زائرین تمتع سال 1396 با شرکت سهامی بیمه ایران ، شرایط و تعهدات بیمه مذکور به شرح ذیل جهت اطلاع مدیران محترم کاروانها و زائرین گرامي حج امسال اعلام می گردد:1) بیمه ع... ادامه »
13
فراخوان اولویتهای جدید حج تمتع براساس اعلام روابط عمومی حج وزیارت استان
چکیده: فراخوان اولویتهای جدید حج تمتع براساس اعلام روابط عمومی حج وزیارت استان ،از دارندگان محترم سند ثبت نامی حج تمتع که تا تاریخ 1385/08/30در بانک ودیعه گذاری کرده اند دعوت شده است که جهت ثبت نام در کاروان وتشرف به نشانی اینترنتی http://haj96haj.irویا به دفتر مدیر کاروان ،در یاسوج به نشانی : خیابان ارتش روبروی درب سپاه ودر گچساران به نشانی : خیبان شیراز... ادامه »
20
اطلاعیه مدیریت حج و زیارت استان کهگیلویه وبویراحمد در مورد ثبت نام در کاروان حج¬تمتع سال 1396
چکیده: بسمه تعالیاطلاعیه مدیریت حج و زیارت استان کهگیلویه وبویراحمد در مورد ثبت نام در کاروان حج¬تمتع سال 1396 بحمدالله مرحله ی هماهنگی، سازماندهی و تمهیدات لازم برای اعزام زائران به حج¬ تمتع 1396مطابق برنامه ریزی پیش رفته است، پیرو اطلاعیه های سازمان مرکزی حج و زیارت، بدین¬وسیله مشخصات مدیرکاروان¬ حج تمتع و اطلاعات ضروری برای ثبت نام در کاروان (شامل اعزا... ادامه »
19
اطلاعیه سازمان حج و زیارت درباره زمان اعلام و ثبت نام در کاروان های حج تمتع سال 1396
چکیده: سازمان حج و زیارت: لیست کاروان های حج تمتع امسال، پنجشنبه اعلام می شود.در متن اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است: به اطلاع واجدین شرایط تشرف به حج تمتع سال جاری می رساند: با استعانت از پروردگار متعال بحمدالله تلاشهای سازمان حج وزیارت و حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت برای ایجاد زمینه تشرف خیل عظیم مشتاقان به ثمر نشسته و از این رو مطابق ... ادامه »
16
برنامه ريزي برای اعزام یک میلیون زائر به عتبات در سالجاری/ احتمال از سرگیری سفر زیارتی عتبات در سوریه
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه لغو روادید یک حرکت دو سویه برای دو کشور ایران و عراق است و در نهایت موجب گسترش سفر زائران خواهد شد، اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران علاقمند به لغو روادید می باشد و به جد به دنبال حذف روادید برای اعزام زائران برای سفر به عتبات عالیات است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ حميد محمدي با بیان اینکه... ادامه »
10
چکیده: آزمون عوامل اجرایی حج تمتع سال 96همزمان با سراسر کشور در مدیریت حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار گردید.
10
افزایش ٣٥ درصدی سهمیه زائران ایرانی در حج / حجاج از اول مرداد به حج اعزام می شوند
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می شوند. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ «حمید محمدی» در این باره افزود: افرادی که تاریخ ودیعه گذاري آنها تا ٣١ شهریور ماه سال ٨٥ می باشد، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک ملی در سراسر کشور نسبت به ثبت نام اولیه تشرف به ح... ادامه »
10
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حجاج ایرانی طی یک بازه زمانی یک‌ ماهه از ابتدای مرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می شوند. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ «حمید محمدی» در این باره افزود: افرادی که تاریخ ودیعه گذاري آنها تا ٣١ شهریور ماه سال ٨٥ می باشد، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک ملی در سراسر کشور نسبت به ثبت نام اولیه تشرف به ... ادامه »
04
مبعث حضرت رسول اکرم(ص) مبارکباد.
چکیده: مبعث حضرت رسول اکرم(ص) مبارکباد.
04
اولویت های جدید حج تمتع اعلام شد.
چکیده: سازمان حج و زیارت اعلام کرد: دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تا پایان شهریور ماه سال 1385 از روز دوشنبه 4 اردیبهشت ماه می توانند جهت ثبت نام اولیه تشرف به حج امسال، به بانک ها مراجعه نمایند.در متن اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است: به اطلاع ودیعه گذاران تشرف به حج تمتع می رساند: از آنجاکه با تلاش مسئولین اسکان سازمان حج و زیارت ، خوشبختانه ظرفیت مس... ادامه »
30
وزیر ارشاد حمید محمدی را به عنوان رئیس سازمان حج و زیارت معرفی کرد
چکیده: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حمید محمدی را به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت معرفی کرد.به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، دکتر سید رضا صالحی امیری پیش از ظهر امروز-چهارشنبه 30 فروردین ماه 96- در نشست یک روزه مسئولین دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری و مدیران ستادی و استانی سازمان حج و زیارت که با حضور حجت الاسلام و الم... ادامه »
21
ولادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) برهمه شیعیان ومسلمانان جهان مبار ک باد .
چکیده: ولادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) برهمه شیعیان ومسلمانان جهان مبار ک باد.روابط عمومی حج وزیارت استان
20
 فراخوان ثبت‌نام اولیه از واجدین شرایط تشرف به حج تمتع سال 1396
چکیده: با سلام و صلوات بر حضرت محمد و آل محمد(علیهم السلام) و تبریک میلاد باسعادت مولی الموحدین حضرت علی (علیه‌السلام) ، به اطلاع کلیه ودیعه‌گذاران حج تمتع که تا تاریخ 1385/04/31 در شعب بانک ملی ایران ثبت‌نام کرده‌اند، می‌رساند: پیرو اطلاعیه قبلی این سازمان و براساس برنامه زمان‌بندی، دارندگان فیش های ثبت نامی حج تمتع تا تاریخ 1385/04/31 ، از ساعت 9 صبح رو... ادامه »
12
شهادت حضرت امام علی النقی (ع)برهمه شیعیان جهان تسلیت باد
چکیده: شهادت حضرت امام علی النقی برهمه شیعیان جهان تسلیت باد
12
روز جمهوری اسلامی ایران
چکیده: 12فروردین روز جمهوری اسلامی ایران مبارک باد.
09
فراخوان متقاضیان همکاری در کاروانهای حج تمتع سال 96
چکیده: به منظور ایجاد فرصت برابر برای کلیه متقاضیان واجد شرایط و علاقمند خدمت به زائران حج تمتع سال 1396، در سِمت های معاون، مأمور اجرایی و مأمور اجرایی سال اولی کاروان ها، در نظر است از طریق فراخوان نسبت به شناسایی داوطلبان واجد شرایط اقدام گردد؛ بدیهی است در این روش بستر مناسب درجهت کمک به مدیران کاروان ها برای شناسایی افراد متعهد و علاقه مند نیز فراهم ... ادامه »
06
اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص اعلام اولویت های حج تمتع سال 1396
چکیده: سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای واجدین شرایط اعزام به حج تمتع سال 1396 را اعلام کرد.به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در متن اطلاعیه این سازمان آمده است : ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و بهار طبیعت، به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند باتوجه به فراهم شدن شرایط تشرف حجاج جمهوری اسلامی ایران به حج تمتع سال 1396، کلیه دارندگان قبوض ودیعه‌... ادامه »
05
سال نوبرهمه ایرانیان عزیز مبارک باد.
چکیده: سال نوبرهمه ایرانیان عزیز مبارک باد.
05
مطالبه مردم و رهبری از مسئولان تمرکز بر تولید و اشتغال است
چکیده: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶ هجری شمسی، با تبریک ولادت حضرت فاطمه‌زهرا سلام‌الله‌علیها و عید نوروز به همه‌ی هم‌میهنان و ایرانیان بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و ایثارگران و با آرزوی سالی همراه با برکت، امنیت و رفاه برای مردم ایران و مسلمانان جهان، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نام... ادامه »
05
سرپرست حجاج ایرانی : 86 هزار زائر ايراني سال آینده به حج مي روند
چکیده: حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكربا اشاره به گفتگوهاي صريح و منطقي هيئت ايراني با وزير حج و عمره عربستان اظهار داشت: براي تشرف حدود 86 هزار نفر به حج سال 96 توافق شده است.به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدعلي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني و آقاي حميد محمدي سرپرست سازمان حج و زيارت درنشست خبري كه بعدازظهر امرو... ادامه »
14
مذاکرات حج با طرف سعودی ادامه خواهد داشت/ اگر عربستان انتظارات ایران را تامین کند، امکان اعزام حجاج ایرانی فراهم خواهد شد
چکیده: حمید محمدی، سرپرست سازمان حج و زیارت در خصوص سفر اخیر هیئت حج جمهوری اسلامی ایران به عربستان گفت: مذاکرات ما با طرف سعودی پیشرفت نسبی داشته و اگر انتظارات منطقی محقق شود، اعزام حجاج ما به حج امکان پذیر خواهد شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حمید محمدی، رییس هیئت حج جمهوری اسلامی ایران، پیش از ظهر امروز درباره سفر اخیر هیئت مذاکره ک... ادامه »
10
نخستین جلسه مذاکرات هیئت حج جمهوری اسلامی ایران با طرف سعودی برگزار شد
چکیده: نخستین جلسه مذاکرات هیئت حج جمهوری اسلامی ایران با طرف سعودی بعد از ظهر امروز برگزار شد.به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ نخستین جلسه مذاکرات بین هیئت جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی حمید محمدی و هیئت وزارت حج و عمره عربستان به سرپرستی محمد صالح بنتن وزیر حج و عمره عربستان بعد از ظهر امروز -پنجشنبه پنجم اسفندماه - برگزار شد. د... ادامه »
27
اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص تغییر در زمان قطعی کردن ثبت نام در کاروان های نوروزی عتبات
چکیده: به اطلاع کلیه مشتاقان زیارت عتبات عالیات که در این دوره از پیش ثبت نام ها شرکت نموده اند، می رساند: با توجه به استقبال فراوان زائران برای تشرف به عتبات در ایام نوروز، ثبت نام قطعی پذیرفته شدگان قرعه کشی برای اعزام در محدوده زمانی 24 اسفند 95 لغایت 31 اردیبهشت سال 96 به روز دوشنبه دوم اسفندماه موکول شده است.بر اساس این اطلاعیه ثبت نام اولویتهای 1 تا... ادامه »
23
شهادت مظلومانه بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهر ا(س)تسلیت باد.
چکیده: شهادت مظلومانه بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س)برعموم شیعیان وشیفتگان حضرتش تسلیت باد.روابط عمومی حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد
23
حضور پرشور مردم استان کهگیلویه وبویراحمددر راهپیمایی22بهمن
چکیده: مردم شهید پروراستان با حضور باشکوه در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن بار دیگر وفاداری خود را به نظام و انقلاب ثابت کردند.همزمان با سراسر کشور مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه‌ استان ومدیریت وکارکنان وکارگزاران حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمدبا مشت‌های گره کرده به خیابان‌ها آمدند تا با هم ندای لبیک یا خامنه‌ای، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دهند ... ادامه »
23
بيانيه سازمان حج و زيارت به مناسبت يوم الله ۲۲ بهمن
چکیده: سازمان حج و زيارت در بيانيه‌اي به مناسبت سي و هشتمین سالگرد پيروزي انقلاب نوشت: ۲۲ بهمن به مثابه طوفان سهمگيني بود كه كشتي لرزان رژيم طاغوت را به صخره‌هاي ستبر تاريخ كوبيد و در نهايت آن را در گرداب قهرالهي غرق ساخت.سازمان حج و زيارت به مناسبت سي و هشتمین سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي بيانيه‌اي را منتشر كرده است كه متن آن بدين شرح است:22 بهمن به مثابه... ادامه »
23
تجدید میثاق مسئولان و کاکنان سازمان حج و زیارت با آرمان های امام راحل(ره)/
چکیده: مسئولان و کارکنان سازمان حج و زیارت پیش از ظهر امروز بمناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، با آرمان های امام راحل(ره) تجدید میثاق کردند.به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مسئولان و کارکنان سازمان حج و زیارت پیش از ظهر امروز چهارشنبه 20 بهمن ماه در مراسمی که با حضور وزیر فرهنگ ... ادامه »
21
اطلاعیه
چکیده: اطلاعیهایام الله دهه فجر یاد آور حضور پرشور مردمی است که همه هستی خویش را نثار اسلام عزیز کردند و از خون جوانان خویش مزرعه دین را آبیاری کردند. ایام الله دهه فجر یاد آور لحظه های فراموش ناشدنی ورود امام عزیز به میهن اسلامی و تلاشهای آن بزرگ مرد تاریخ برای نابودی طاغوت و طاغوتیان و احیای کلمه الله است و ایام الله دهه فجر یاد آور همه نیکی ها، ارزش ه... ادامه »
21
اطلاعيه سازمان حج و زيارت در خصوص پذیرفته شدگان پیش ثبت نام عتبات عاليات
چکیده: اطلاعيه سازمان حج و زيارت در خصوص پذیرفته شدگان پیش ثبت نام عتبات عاليات(کاروانهای اعزامی از تاریخ 24/12/95 لغایت 31/02/96)متقاضیان محترمی که در پیش ثبت نام عتبات عالیات شرکت فرموده اند می توانند روز شنبه 23/11/95 به سایت پیش ثبت نام مراجعه و با وارد نمودن کد رهگیری و کد ملی خود از نتایج قرعه کشی مطلع گردند.پذیرفته شدگان در قرعه کشی بر اساس جدول مش... ادامه »
11
دهه فجر مبار ک باد
چکیده: دهه پر شگوه فجر گرامی باد.
09
پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات سه شنبه آغاز می شود
چکیده: سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای از آغاز پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات خبر داد.در متن اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است: با عنایت به برنامه ریزی های صورت گرفته پیش ثبت نام سفرهای این دوره عتبات عالیات شامل اعزام های 25 اسفند ماه سالجاری لغایت 31 اردیبهشت سال 1396 ، همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 12 بهمن م... ادامه »
09
موضوع از سرگیری سفر زائران ایرانی به سوریه مورد بررسی قرار گرفت
چکیده: سرپرست سازمان حج و زیارت در دیدار وزیر گردشگری سوریه، از اعزام هیئتی ایرانی به آن کشور برای بررسی بسترهای لازم به ویژه پیوست امنیتی برای از سرگیری سفر زائران ایرانی خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت حمید محمدی سرپرست سازمان حج و زیارت در این دیدار ضمن خیر مقدم به وزیر گردشگری سوریه و هیئت سوری گفت: دشمنان مشترک ما باعث... ادامه »
02
عدم ارائه خدمات امنیتی در عراق به کاروان‌های غیرمجاز/ زائران کد کارگزاری از دفاتر زیارتی بخواهند
چکیده: سرپرست سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نام نویسی قانونی عتبات فقط در ۲۳۰۰ دفتر زیارتی مجاز در کشور انجام می‌شود گفت:‌ زائران حتماً کد کارگزاری از دفاتر زیارتی بخواهند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ حمید محمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره معضلات اعزام کاروان‌های غیرمجاز از سوی آزادبرها برای زائرین گفت:‌ در کشورمان ضوابط، مقررا... ادامه »
02
شهادت آتش نشانهای فداکار را به همه هموطنهای عزیز تسلیت عرض می نمائیم
چکیده: شهادت همه آتش نشانهای عزیز وفداکاررا به همه هموطنان عزیز وخانواده های محترم آنان تسلیت عرض می نمائیم .روابط عمومی حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد
02
اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص واگذاری قبوض حج تمتع و عمره مفرده
چکیده: سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای شرایط انتقال قبوض حج و عمره را اعلام کرد.در اطلاعیه این سازمان آمده است: به اطلاع آن دسته از دارندگان اسناد حج تمتع و عمره مفرده که قصد انتقال اسناد مذکور به غیر را دارند، می رساند: در حال حاضر نقل و انتقال قبوض حج تمتع صرفاً به پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر و خواهر و آن هم در دفاتر زیارتی دارای مجوز سازمان حج و زیار... ادامه »
20
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دعوت حق را لبیک گفت
چکیده: ضایعه درگذشت این یار دیرین امام (ره) را به رهبر معظم انقلاب، خانواده آن مرحوم و عموم مردم تسلیت عرض می نماییم.روابط عمومی حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد
20
رهبر انقلاب،ارتحال حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند
چکیده: فقدان این رفیق دیرین، همرزم و همکار نزدیک سخت و جانکاه استحضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی، ارتحال رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیمانا لله و انا الیه راجعونبا دریغ و تأسف خبر درگذش... ادامه »
18
ولادت باسعادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی(علیه السلام) مبارک
چکیده: ولادت باسعادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی(علیه السلام) مبارک.
16
مهلت نهايي كردن ثبت‌نام عتبات دانشگاهيان تا ۱۸ دي ماه تمديد شد
چکیده: جدول قيمت عتبات دانشگاهيان به تفكيك هر استان در حال آماده سازي است كه به زودي بعد از اعلام نهايي از سوي سازمان حج و زيارت از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به اطلاع زائرين گرامي خواهد رسيدبه گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، محمد زارع معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان گفت:مهلت نهايي كردن ثبت‌نام عتبات ويژه زائرين اصلي و ... ادامه »
08
9دی ؛ میثاقی دوباره با ولایت
چکیده: نهم دی ماه در تقویم ملی ایران روز بصیرت و میثاق با ولایت نام گرفت، روزی که بازتاب عزم انقلابی یک ملت و همایش اراده ملی بود و نشان از هوشیاری و بصیرت مردم بزرگ ایران در برابر توطئه های دشمنان این مرز و بوم داشت.نهم دی سال 1388 هجری خورشیدی دگربار مردم این دیار کهن با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند و با حضور خویش در راهپیمایی آن روز جهانیا... ادامه »
07
مراسم تکریم و معارفه رئیس پیشین و سرپرست سازمان حج و زیارت برگزار شد
چکیده: مراسم معارفه سرپرست سازمان حج و زیارت و تکریم مهندس سعید اوحدی بعد از ظهر امروز برگزار شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، در مراسم تکریم و معارفه رئیس و سرپرست سازمان حج و زیارت که عصر روز دوشنبه (ششم دی‌ماه) با حضور جمعی از مقامات لشکری و کشوری و مدیران حج و زیارت برگزار شد، مهندس سعید اوحدی گفت:‌معمولا رسم است که در چنین برنامه های... ادامه »
25
ولادت حضرت رسول اکرم (ص)وولادت امام جعفرصادق (ع)مبارک باد.
چکیده: میلاد حضرت ختمی مرتبت محمدمصطفی (ص)وفرزند برومندش حضرت امام جعفر صادق (ع) مبارکباد.
21
سالروزآغازامامت وولایت حضرت مهدی (ع) مبارکباد.
چکیده: سالروزآغازامامت وولایت حضرت مهدی (ع) مبارکباد.
17
شهادت امام حسن عسکری (ع)برعموم شیعیان جهان تسلیت باد.
چکیده: شهادت امام حسن عسکری (ع)برعموم شیعیان جهان تسلیت باد.
07
رحلت پیامبراکرم اسلام (ص) وشهادت امام حسن وامام رضا (ع)برهمه شیعیان ومسلمانان جهان تسلیت باد.
چکیده: رحلت پیامبراکرم اسلام (ص) وشهادت امام حسن وامام رضا (ع)برهمه شیعیان ومسلمانان جهان تسلیت باد.
02
هفته بسیج برهمه دلاورمردان بسیجی مبار کباد.
چکیده: هفته بسیج مبارک باد .پایگاه مقاومت بسیج حج وزیارت استان
29
عزیمت بیش از دو میلیون زائر ایرانی اربعین به کربلا / زائران بازگشت خود به کشور را مدیریت کنند
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه روز دوم، پنجم و دهم آذرماه بیشترین جمعیت زائران برای بازگشت به کشور را خواهیم داشت، به زائران توصیه کرد برگشت خود به کشور را مدیریت کنند.به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، مهندس سعید اوحدی صبح امروز در گفتگوی خبری اخبار شبکه قرآن و معارف سیما در خصوص وضعیت مرزهای کشور با توجه به سفر زائر... ادامه »
20
آزمون سراسری روحانیون عتبات عالیات 1395.
چکیده: برگزاری آزمون سراسری روحانیون عتبات سال 1395.مدیریت جذب و سازماندهی معاونت امور فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت با استعانت از خداوند متعال، در راستای بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت بالای حوزه‌های علمیه سراسر كشور و استفاده از توان علمی و عملی روحانیون محترم واجد شرایط در كاروان‌های عتبات عالیات اقدام به برگزاری آزمون سراسری می‌نماید .شرا... ادامه »
20
واژگونی اتوبوس حامل زائران اربعین حسینی استان یزد.
چکیده: پایگاه خبری تحلیلی بويرنيوز (BoyerNews.com) : اتوبوس حامل ۴۷ زائر که قصد داشتتند از طریق مرز شلمچه به کربلا عزیمت کنند ،در محور اقلید به یاسوج واژگون شد.به گزارش بویر نیوز، منطقه دز کرد در شهرستان اقلید تلخ ترین خاطره را برای مسافران این اتوبوس رقم زد ،چرا که ۲۵ نفر در این حادثه جان باختند و ۲۳ نفر نیز مجروح شدند.بر اساس این گزارش اتوبوس اسکانیا که... ادامه »
13
یوم الله 13آبان روز تسخیر لانه جاسوسی مبارکباد.
چکیده: یوم الله 13آبان روز تسخیر لانه جاسوسی مبارکباد.در روز 13 آبان کارکنان حج وزیارت استان به اتفاق مدیرحج وزیارت در راهپیمایی دندان شکن یو الله 13 آبان شرکت نمودند تا باردیگر بامشتهای گره کرده بردهن استکبار جهانی و دست نشانده های آن در منطقه بکوبند.روابط عمومی حج وزیارت استان
29
جلسه شورای اداری درخصوص اربعین حسینی دراستان برگزارگردید.
چکیده: مدیرکل حج و زیارت کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد ثبت‌نام 4100 کهگیلویه و بویراحمدی در سامانه سماح/ صدور بیش از 1000 ویزا در استان مدیرکل حج و زیارت کهگیلویه و بویراحمد تعداد ثبت‌نام شدگان کهگیلویه و بویراحمدی‌ها در سامانه سماح را 4 هزار و 100 نفر عنوان کرد و گفت: تاکنون برای هزار و 860 نفر از آن‌ها ویزا صادر شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، ... ادامه »
14
این محرم وصفراست که اسلام را زنده نگه داشته است .
چکیده: این محرم وصفراست که اسلام را زنده نگه داشته است .
29
عید غدیر خم مبارک باد.
چکیده: عید غدیر روز هجدهم ذی‌الحجه از بزرگ‌ترین اعیاد شیعیان. بنابر روایات در روز هجدهم ذی‌حجه سال دهم هجرت پیامبر اکرم(ص) به دستور خدا امام علی(ع) را به مقام خلافت و امامت منصوب کرد. واقعه غدیر در سفر حجة الوداع سال دهم هجری و در سرزمین غدیر خم روی داد.
27
ولادت امام علی النقی (ع) مبارک باد.
چکیده: ولادت امام علی النقی (ع) مبار کباد.
23
برگزاری مراسم پرفیض عرفه در صحن امام زاده قاسم یاسوج برگزار گردید.
چکیده: مراسم روحبخش دعای عرفه درصحن امام زاده شاه قاسم با یاد شهدای منی وشهید هم استانی دکتر سید ابراهیم جباری فروهمچنین تشیع پیگر مطهر شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس با حضور گسترده وپرشور امت شهید پرور استان وهمچنین مدیریت حج وزیارت استان وکارکنان وکارگزاران حج وزیارت برگزارکردید.روابط عمومی حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد.
21
عید قربان برهمه مسلمانان جهان مبارک باد.
چکیده: اعمال روز دهم ذی الحجه (روز عید قربان)روز عید قربان از اعیاد مهمّ اسلامى است. این روز یادآور اخلاص و بندگى حضرت ابراهیم(علیه السلام)در برابر پروردگار خویش است، آن جا که فرمان حق براى ذبح اسماعیل صادر شد، و ابراهیم آن بنده فرمانبردار خداوند آماده اجراى این فرمان شد و اسماعیل را به قربانگاه برد و کارد بر حلقومش نهاد، ولى ندایى رسید که اى ابراهیم از ع... ادامه »
21
اعمال روز عرفه
چکیده: مجموعه: اعمال مستحبی روز نهم ذي‌الحجه روز عرفه و از اعياد عظيمه است، هرچند به اسم عيد ناميده نشده و روزي است که حق تعالي بندگان خويش را به عبادت و طاعت خود خوانده و مؤيد جود و احسان خود را براي ايشان گسترانيده و شيطان در اين روز خوار و حقيرتر و رانده‌تر و در خشمناکترين اوقات خواهد بود. روايت شده که حضرت امام زين‌العابدين ـ عليه‌السلام ـ شنيد در ... ادامه »
20
سخنرانی مدیریت حج وزیارت استان قبل ازخطبه های نمازجمعه درخصوص سالروز شهدای منی .
چکیده: بسم الله الرحمن الرحیمدر سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) و همزمان با سالگرد عروج خونین شهدای مسجدالحرام و منا در حج 94 ، آقای رحمان فاضلی مدیر حج و زیارت استان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه مورخه 19/06/95 یاسوج بود . وی ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا بخصوص شهید هم استانی ( شهید دکتر سید ابراهیم جباری فر) ب... ادامه »
13
سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) مبارک باد.
چکیده: سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)اولین روز از ماه ذی الحجه که دارای دو عید مبارک قربان و غدیر نیز است سالروز ازدواج زیباترین پیوند آسمانی در جهان اسلام می باشد که نمونه تکرار نشدنی در تاریخ می باشد.در این روز فرخنده، حضرت علی (ع) با برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خدا، والاترین فرستاده خویش را بر این پیمان گواه گرفت. برکت ازدواج حضرت علی ... ادامه »
01
هفته دولت برهمه دولتمردان مبارکباد.
چکیده: هفته دولت، هفته اقتدار و پیروزى دولتى است که حمایت و پشتیبانى میلیونها تن از ملت خود را همراه دارد. هفته دولت، هفته سپاس و قدردانى از دولتى است که هدفش اجراى حدود الهى و احکام آسمانى اسلام و ایجاد جامعه اى سرشار از عدالت، نظم و امنیت است. این هفته مبارک بر همه دولت مردانى که وجود خویش را وقف خدمت به اسلام و جامعه کرده اند، خجسته و فرخنده باد.
23
به مناسبت گرامی داشت هفته حج سال 1395
چکیده: دیدارصمیمی مدیر حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد به همراه مدیران دفاتر زیارتی وکارکنان حج وزیارت استان با امام جمعه شهر یاسوج.همزمان با سومین روز از هفته گرامی داشت حج مدیر وکارکنان حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد به همراه مدیران دفاتر زیارتی حج وزیارت شهرستان های مختلف استان با امام جمعه شهر یاسوج دیدار کردند.در این دیدار صمیمی آقای فاضلی مدی... ادامه »
23
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی کار گروه ثبت نام و اعزام اربعین حسینی سال 95 در دفتر مدیر حج وزیارت استان کهگیلویه وبویر احمد برگزار شد
چکیده: آقای فاضلی مدیر حج وزیارت استان با بیان اهمیت زیارت اربعین حسینی و ضرورت اهتمام جدی به این مهم گفت : بیست و یک دستگاه در کشور بصورت مستقیم با موضوع اربعین در ارتباط هستند و با تشکیل ستاد مرکزی اربعین حسینی 14 کمیته را برای خدمات رسانی بهتر از سال های گذشته به زائرین اربعین آقا (ابا عبدالله الحسین (ع) ) و زیر مجوعه ستاد تشکیل داده اند.وی گفت : در هم... ادامه »
16
جزئیات نام نویسی در سامانه سماح اعلام شد
چکیده: سازمان حج و زیارت با انتشار اطلاعیه ای جزئیات نام نویسی در سامانه سماح را اعلام کرد.به اطلاع کلیه مشتاقان حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع) سال 1395 می رساند سازمان حج و زیارت در راستای تسهیل در روند صدور ویزا و اعزام زائران اربعین و ساماندهی و برنامه‌ریزی عزیمت زائران به نقاط مرزی کشور اقدام به طراحی و توسعه «سامانه سماح» نموده است.از این رو... ادامه »
16
حضرت معصومه(س)؛بانوی کرامت و مهرورزی
چکیده: حضرت معصومه(س) بانوی عصمت و کرامت است که در علم و عرفان مقامی والا داشت و توانست با حفظ ارزش های اخلاقی و انسانی در مسیر پاسداری و نشر آموزه های الهی گام بردارد و اینگونه الگویی شایسته برای بانوان مسلمان شود.حضرت فاطمه معصومه(س) در یکم ذی القعده 173 هجری قمری در مدینه دیده به جهان گشود. پدر ایشان امام موسی کاظم(ع) و مادر این بانوی بزرگوار نجمه خاتو... ادامه »
12
جلسه توجیهی آموزشی مدیران عتبات عالیات دراستان برگزارگردید.
چکیده: جلسه توجیهی مدیران ومعاونین آموزشی عتبات عالیات در تاریخ 95/04/28با حضورمدیرحج وزیارت استان ونماینده محترم ولی فقیه ونماینده محترم بعثه مقام معظم رهبری درمنطقه 6وهمچنین مدیران دفاتر زیارتی وکلیه کارگزان درسالن اجتماعات حج وزیارت استان برگزار گردید.
12
آغاز دور جدید پیش ثبت نام سفرهای عتبات عالیات از فردا / پیش ثبت نام عرفه، تاسوعا و عاشورا
چکیده: سازمان حج و زیارت اعلام کرد: متقاضیان سفر به عتبات برای اعزام های 13 شهریور تا 15 آبان امسال شامل روزهای عرفه، تاسوعا و عاشورا از فردا می توانند برای این سفرها پیش ثبت نام نمایند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، در متن اطلاعیه پیش ثبت نام عتبات این سازمان آمده است: با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده جهت ثبت نام گروههای اعزامی عتبا... ادامه »
26
قابل توجه مدیران وکارگزاران عتبات عالیات استان کهگیلویه وبویراحمد.
چکیده: مدیران وکارگزاران عزیز می توانند برای دانلود شرح وظایف مدیران راهنما وشرح وظایف مدیرهتل عتبات عالیات به شرح ذیل اقدام نمایند.درهمین سایت -سایتهای مرتبط-سامانه جامع کارگزاران -دستورالعملهای برگزیده -(شرح وظایف مدیرکاروان عتبات عالیات *شرح وظایف مدیرهتل عتبات عالیات )را دانلود نمایند.ضمننا شماره تلفنهای ضروری عوامل ستادهای عراق بپوست جهت اطلاع وبهره ... ادامه »
26
افزایش اعزام زائران عتبات در روز عرفه/تمام ظرفیتها برای پذیرایی زائران آماده است
چکیده: مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از افزایش اعزام زائران عتبات عالیات در روز عرفه خبر داد و گفت: با توجه به استقبال و اشتیاق مردم برای حضور در کربلا تمامی تمهیدات و تسهیلات اندیشیده شده است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، محسن نظافتی اظهار کرد: به‌زودی و در دهه اول مرداد ماه پیش ثبت‌نام از علاقمندان برای حضور در عتبات عالیات در ایام ع... ادامه »
19
نام نویسی از متقاضیان زیارت اربعین حسینی(ع) از اول مردادماه
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز نام نویسی از متقاضیان حضور در مراسم پیاده روی اربعین در کربلای معلی از اول مرداد ماه خبر داد.به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی در اینخصوص گفت: با توجه به برنامه ریزی های خوبی که در ستاد مرکزی اربعین با مسئولیت وزارت محترم کشور انجام شده ، 12 کمیته اجرایی مسئولیت ساماندهی حضور زائر... ادامه »
08
شهادت حضرت علی (ع )برهمه شیعیان جهان تسلیت باد.فضیلت شب قدر
چکیده: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ (۱) وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَةُ الْقَدْرِ (۲) لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ (۳) تَنَزَّلُ الْمَلائِکَةُ وَ الرُّوحُ فِیها بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ کُلِّ أَمْرٍ (۴) سَلامٌ هِیَ حَتَّی مَطْلَعِ الْفَجْرِ (۵) با توجه به آیات سوره قدر می‌توان به فضیلت‌های شب قد... ادامه »
19
حلول ماه مبارک رمضان برمیهمانان ضیافت الهی مبارک باد.
چکیده: فضيلت ماه مبارك رمضان«رمضان» در لغت از «رمضاء» به معناى شدت حرارت گرفته شده و به معناى سوزانيدن مى باشد. [1] چون در اين ماه گناهان انسان بخشيده مى شود، به اين ماه مبارك رمضان گفته اند. پيامبر اكرم(صلى الله عليه وآله) مى فرمايد: «انما سمى الرمضان لانه يرمض الذنوب; [2] ماه رمضان به اين نام خوانده شده است، زيرا گناهان را مى سوزاند.»رمضان نام يكى از ما... ادامه »
10
بیانیه سازمان حج و زیارت در خصوص حج تمتع سال جاری
چکیده: سازمان حج و زیارت در خصوص حج تمتع سال جاری منتشر شد.بیانیهدر این اطلاعیه آمده است : به اطلاع مردم شريف ايران ومشتاقان زيارت بيت الله الحرام مي رساند بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زيارت برای حضور حجاج كشورمان در مراسم حج سال 1395 طبق روال سال‌هاي گذشته اقدامات گسترده و مستمری را انجام داده اند.1) نگاه جمهوري اسلامي ايران به حجّ و عمره، نگاهي مع... ادامه »
30
ولادت حضرت قائم (عج)مبارک باد.
چکیده: میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(ع)برهمگان مبارک باد.فضیلتهای شب نیمه شعبان هر کس امشب را با منزه داشتن خداوند (تسبیح)، ذکر یگانگی او ، یاد بزرگی او(تکبیر)، راز و نیاز با او (دعا)، نماز، خواندن قرآن، نمازهای مستحب و آمرزش خواهی (استغفار) صبح کند، بهشت جایگاه و منزل او خواهد بود و خداوند همه آنچه را که پیش از این انجام داده و یا بعد از... ادامه »
29
چکیده: روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) وروزجوان مبارک باد.
29
روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) وروزجوان مبارک باد.
چکیده: روز ولادت حضرت علی اکبر (ع) وروزجوان مبارک باد.
29
27 اردیبهشت ؛ روز ارتباطات و روابط عمومی گرامی باد
چکیده: امروزه نقش روابط عمومی ها در کمک به تصمیم گیری های مدیریتی و استراتژیک یک سازمان نقشی قابل توجه است. نقش روابط عمومی به عنوان ابزار مدیریتی برای فعالیتهای حرفه ای، علمی و الکترونیکی،‌ از مشخصه های جدید روابط عمومی در عصر ارتباطات است. بنا بر این،‌ از نقاط برجسته و ممتاز در مدیریت استراتژیک، تأکید بر محیط برون سازمانی و حتی جهانی است و در واقع،‌ منظ... ادامه »
13
شهادت امام موسی کاظم (ع) برهمه شیعیان جهان تسلیت باد.
چکیده: شهادت امام موسی کاظم (ع) برهمه شیعیان جهان تسلیت باد.
04
وفات حضرت زینب (س)ام المصائب برهمه شیفتگان آن حضرت تسلیت باد.
چکیده: حضرت زینب (س) در 15 رجب سال 63 هجری قمری از دنیا رفت. بانوی قهرمانی که پس از شهادت امام حسین، ارائه نهضت عاشورا را به دوش کشید و پرچمدار این قیام بود در ضمن سفری که به همراه همسر گرامی شان عبدالله بن جعفر به شام بودند به لقاءالله پیوستند و بدن مطهر ان بانوی بزرگوار در همان جا دفن گردید. زینب (س) که از همه سو نسبش به معصومین می رسد، مستعلی است که را... ادامه »
01
میلاد با سعادت حضرت علی (ع) مبارک باد.
چکیده: میلاد با سعادت حضرت علی (ع) مبارک باد.
30
ولادت امام محمدتقی (ع)مبارک باد.
چکیده: میلاد اسوه شکیبایی، تندیس تقوا و پارسایی، مشعل حق و حقیقت، جلوه جمال الهی و جلال کبریایی، الهام بخش اخلاص و معرفت حضرت جوادالائمه امام محمدِتقی، علیه السلام . بر عاشقان شجره طیبه ولایت و امامت و رهپویان راه حقیقت مبارک باد
19
سرپرست حجاج ایرانی: تدابير و پيش بيني هاي لازم براي حج امسال با جديت دنبال شود
چکیده: حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكرتصريح كرد: همه تدابير و پيش بيني هال لازم براي حج سال 95 انجام وبا جديت دنبال شود و درعمل دغدغه ها برطرف گردد.به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج"درنخستين نشست شوراي برنامه ريزي وهماهنگي بعثه مقام معظم رهبري در سال 95 نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت تاكيد كرد همه تدابير و پيش بيني هال لازم براي حج سال 95 انجام وب... ادامه »
19
عمليات جمع آوري پل مطاف درمسجٰدالحرام آغاز شد
چکیده: دراجراي عمليات طرح توسعه صحن طواف درمسجٰدالحرام ، پل موقت مطاف پس از 31 ماه بهره برداري جمع آوري مي شود.عمليات جمع آوري پل موقت مطاف درمسجدالحرام آغاز شد و در بيستم شعبان پايان خواهد يافت.عکاظ نوشت : همزمان با اجراي طرح توسعه صحن طواف ، اين پل به صورت موقت احداث و حدود 31 ماه بهره برداري شد.عمليات جمع آوري اين پل با همكاري پيمانكار و ارگان هاي مختل... ادامه »
19
دعوت عربستان از ایران برای انجام مذاکرات حج امسال
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از دعوت وزارت حج عربستان از ایران برای انجام مذاکرات حج سال جاری خبر داد و گفت : یکی از مباحث جدی ما در مذاکره با طرف سعودی موضوع تأمین امنیت زائران و اطمینان و تضمین این موضوع خواهد بود.به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، مهندس «سعید اوحدی» امروز در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر سیما در خصوص اعزام زائران ایران... ادامه »
17
حدود 12000 نفر از هم استانیهادر سال 94 به کربلای معلا مشرف شدند
چکیده: مدیر حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمددر مصاحبه با واحد خبر صدا و سیمای استان ضمن اعلام این خبر افزود در سال گذشته حدود 3600 نفر از هم استانیها در قالب 90 کاروان به عراق اعزام شدند و هم چنین با برنامه ریزی انجام شده حدود 8400 نفر در ایام اربعین مشرف گردیدند .وی با بیان اینکه بهترین مکان برای دست یابی به احسن الحال همجواری و حضور در محضر کسانی است ... ادامه »
11
ولادت حضرت "فاطمه ‏ي زهرا"(س) وتولد رهبر عظيم الشأن انقلاب اسلامي ايران حضرت امام خميني وروز زن و هفته ‏ي بزرگداشت مقام مادرگرامی باد.
چکیده: ولادت حضرت "فاطمه ‏ي زهرا"(س) وتولد رهبر عظيم الشأن انقلاب اسلامي ايران حضرت امام خميني  وروز زن و هفته ‏ي بزرگداشت مقام مادرگرامی باد.
09
تناقض در رفتار و اظهارات رسمی سعودی ها در زمینه پذیرش حجاج ایرانی
چکیده: شاهد یک تناقض در رفتار و گفتار مقامات عربستان سعودی نسبت به موضوع پذیرش حجاج ایرانی هستیم که امیدوارم بزودی برطرف شود و چنانچه در تحقق آن جدی هستند اقدامات عملی را نیز بموقع انجام دهند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت ضمن توضیح در مورد تمهیدات انجام شده جهت برگزاری حج سال 95 اعلام کرد: قطعاً ... ادامه »
25
اطلاعیه سازمان حج وزیارت درباره تمدید مهلت ثبت نام اولیه برای حج تمتع 1395
چکیده: پیرو اطلاعیه قبلی درخصوص زمان واولویت های ثبت نام برای حج تمتع 1395، بمنظور رفاه حال زائرین فراخوان شده که تاکنون موفق به ثبت نام اولیه نشده اند، به اطلاع می رساند برابرهماهنگی با بانک ملی ایران مهلت ثبت نام اولیه و واریز مبلغ 5 میلیون تومان به سابقه قبلی ودیعه گذاری و حساب خود (بابت بخشی از هزینه سفر حج)، تا پایان وقت اداری روزشنبه 1395/01/21تمدید... ادامه »
15
جلسه بازرسی منطقه 5 کشور + تصاویر
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان فارس ، رو پنج شنبه مورخ 94/12/13 جلسه بازرسی منطقه 5 کشور در محل دفتر مدیریت حج و زیارت استان فارس به ریاست علیرضا زینلی برگزار گردید . این جلسه با حضور جناب اسداللهی نماینده محترم سازمان حج و زیارت در امر بازرسی و رسیدگی به شکایات و نمایندگان بازرسی استان های کهگیلویه و بویر احمد ، بوشهر ، هرمزگان و فارس در ... ادامه »
05
اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص حج تمتع سال 1395
چکیده: سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای زمان دریافت قسط اول هزینه حج تمتع سال 95 را اعلام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در متن این اطلاعیه آمده است: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ، پیرو انتشار پیش اطلاعیه قبلی سازمان حج و زیارت در خصوص مراسم حج سال 1395، علیرغم قطع یک طرفه روابط سیاسی کشور عربستان با جمهوری اسلامی ایران و ن... ادامه »
03
13جمادي الاول - شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد.
چکیده: حضرت فاطمه زهرا (س) دختر رسول گرامي اسلام (ص) و همسر اميرمؤمنان علي بن ابي طالب (ع)، يكي از بانوان قدسي عالم بشريت و مهتر زنان عالم است. پيامبر خدا (ص) درباره وي فرمود: ففاطمة حوراء في صورة انسيّة، فاذا اشتقت الي الجنّة قبلت فاطمة، فأشمّ منها رائحة الجنّة (1)؛ فاطمه، حوري (بهشتي) است كه به صورت انسان آفريده شده است. من هر گاه مشتاق بهشت مي شوم، به ... ادامه »
24
ولادت حضرت زینب (س)وروز پرستار گرامی باد.
چکیده: ولادت حضرت زینب (س)وروز پرستار گرامی باد.
19
به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجرپیش ثبت نام عتبات عالیات آغاز شد.
چکیده: سازمان حج و زيارت در جهت ايجاد رفاه و سهولت بيشتر و بمنظور پیشگیری از ازدحام علاقمندان تشرف به سفر زيارتي عتبات مقدسه در دفاتر خدمات زيارتي، اقدام به ایجاد سامانه پيش ثبت‌نام اینترنتی عتبات عالیات نموده است. متقاضيان محترم تشرف به عتبات عاليات که مایل به اعزام از تاریخ 21/12/94 لغایت 15/3/95 می باشند، با رعایت موارد مشروحه ذیل و با تكميل فرم... ادامه »
15
انقلاب اسلامي هديه بزرگ الهي به ملت ايران
چکیده: نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت درجمع كاركنان سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبري با تبريك ايام الله دهه فجرگفت وقتي به گذشته اين كشورنگاه مي كنيم عظمت نعمتي را كه خداوند با پيروزي انقلاب اسلامي به ما ارزاني داشت درمي يابيم. به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج ،حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكردرجلسه تواصي به حق درجمع كاركنان سازمان حج و زيارت ... ادامه »
13
لزوم استفاده ازفرصت ها درعتبات وافزايش تعداد زائران
چکیده: نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت تاكيد كرد همه تلاش كنند كه ازفرصت ها درعتبات عاليات استفاده شود و مشتاقان سفر به اماكن مقدسه درعراق افزايش يابند. به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكردرنشست شوراي برنامه ريزي وهماهنگي بعثه مقام معظم رهبري لزوم اجراي هرچه سريعترتصميمات اتخاذ شده براي خدمات رساني بهتر وافزايش ت... ادامه »
12
رييس سازمان حج و زيارت حرم عسكريين را زيارت كرد
چکیده: رييس سازمان حج وزيارت به همراه مدير دفتر نمايندگي سازمان حج وزيارت و مدير عمليات شمسا در عراق به شهر سامرا سفر و به زيارت حرم مطهر امامين عسكريين رفتند و از نزديك وضعيت اعزام زايران به اين مكان مقدس را بررسي كردند. به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از عتبات عاليات، مهندس سعيد اوحدي، رييس سازمان حج وزيارت به همراه مصطفي قاسمي، مدير د... ادامه »
11
بهمن آغاز دهه فجر و خاطره استقبال تاریخی از امام خمینی(ره)‌ گرامی باد12
چکیده: مردم ایران در 12 بهمن سال 57 حماسه بی سابقه ترین استقبال تاریخ معاصر را رقم زدند استقبال از مردی که نه تنها مرجع و مراد بود، بلکه رهبری بود که نمونه ای از حکومت اسلامی را در نظام جهانی بنیان گذاشت و این گونه شد که "حق آمد و باطل رفت " با گسترش قیام مردم و خروج شاه از ایران، شاپور بختیار به عنوان آخرین و تنها امید رژیم پهلوی و سردمداران غربی پشتیب... ادامه »
07
عمليات حج تمتع طبق برنامه زمان بندي شده دنبال خواهد شد
چکیده: سرپرست حجاج ايراني اعلام كرد: عمليات حج تمتع سال 95 طبق برنامه زمان بندي شده دنبال و ان شاءالله انجام خواهد شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج  ، حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكردرنشست روز دوشنبه شوراي برنامه ريزي وهماهنگي بعثه مقام معظم رهبري تاكيد كرد عمليات حج تمتع سال آينده طبق برنامه زمان بندي شده اجرايي ... ادامه »
05
صدور بيش از يك و نيم ميليون رواديد براي زايران ايراني در ايام اربعين
چکیده:   سفير جمهوري اسلامي ايران در بغداد در ديدار با نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت از صدور بيش از يك و نيم ميليون رواديد در اربعين امسال خبر داد و گفت: براساس گزارشي كه مسؤولان عراقي ارائه كرده اند، بيش از يك ونيم ميليون ايراني با داشتن رواديد وارد حاك عراق شدند و در مراسم اربعين حسيني شركت كردند. به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رسان... ادامه »
05
حضور رئیس سازمان حج بر مزار جان باختگان منا در گلزار شهدای استان فارس
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت با همراهی جمعی از مسئولین استان فارس و اداره حج و زیارت این استان، با حضور در گلزار شهدای استان فارس بر مزار شهدای فاجعه منا فاتحه خواند و ادای احترام کرد.
03
آزمون عوامل اجرایی حج تمتع سال 1395برگزار گردید.
چکیده:   روزجمعه01394/11/02ساعت 14:30آزمون عوامل اجرایی (معاون –مامور پذیرایی- ومامورپذیرایی سال اولی) در سالن اجتماعات حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمدبرگزار گردید.
03
تیم پزشکی هلال احمر ۳ روز قبل از ورود نخستین زائر در سامرا مستقر می‌شود/ درمانگاه هلال احمر در سامرا آماده است
چکیده: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، سیدعلی مرعشی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در مورد استقرار تیم پزشکی هلال احمر در سامرا با توجه به از سرگیری سفرهای زیارتی به سامرا توضیحاتی داد. وی گفت: تا امروز تاریخ دقیقی از آغاز سفرها به سامرا به ما اعلام نشده و ما نیز از طریق اخبار در جریان از سرگیری سفرها به سامرا با... ادامه »
01
سالروز وفات حضرت معصومه(س) تسلیت باد.
چکیده: ولادت آن حضرت در روز اول ذيقعده سال ١٧٣ هجرى قمرى در مدينه منوره واقع شده است. ديرى نپاييد كه در همان سنين كودكى مواجه با مصيبت شهادت پدر گرامى خود در حبس هارون در شهر بغداد شد. لذا از آن پس تحت مراقبت و تربيت برادر بزرگوارش حضرت على بن موسى الرضا (ع) قرارگرفت.  در سال ٢٠٠ هجرى قمرى در پى اصرار و تهديد مأمون عباسى سفر تبعيد گونه حضرت رضا (ع... ادامه »
29
ان الجهاد باب من ابواب الجنة فتحه الله لخاصة اولیائه (نهج البلاغه)
چکیده:   شهادت پرافتخار برادر عزیزمان حاج سعید سیاح طاهری مدافع حرم و حریم اهل بیت علیهم السلام که از کارگزاران و مدیران موفق کاروانهای زیارتی (استان تهران) بودند را به حضرت صاحب الامر(عج)، مقام معظم رهبری، جامعه کارگزاران حج و زیارت و خانواده مکرم ایشان تبریک و تسلیت عرض نموده و ادامه راه نورانی آن عزیز را از... ادامه »
28
سالروز ولادت امام حسن عسكري عليه السلام
چکیده: سالروز ولادت با سعادت امام يازدهم حضرت امام حسن عسكرى (عليه السلام) را به تمامى شيعيان جهان تبريك عرض نموده، اميدواريم خداوند متعال توفيق پيروى آن امام همام را به همه ما عنايت فرموده ودر فرج فرزند بزرگوارش حضرت مهدى (عليه السلام) تعجيل فرمايد حضرت امام حسن عسكرى (عليه السلام) در سال 232 هجرى قمرى در روز هشتم ماه ربيع الثانى در شهر مدينه به دنيا ... ادامه »
27
سفر معاون وزیر گردشگری سوریه به تهران بمنظور رایزنی درباره پیوست امنیتی تفاهم نامه دو کشور
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از سفر هیئت سوری به تهران به سرپرستی معاون وزیر جهانگردی سوریه و رایزنی درباره پیوست امنیتی تفاهمنامه زیارتی دو کشور خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی از سفر هیأت سوری به سرپرستی معاون وزیر جهانگردی سوریه و رایزنی درباره پیوست امنیتی تفاهمنامه زیارتی دو کشور خبر داد و... ادامه »
27
رئیس سازمان حج : آخرین گروه از پیکرهای جان‌باختگان منا وارد کشور شد
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت از انتقال 16 پیکر زائران باقیمانده ایرانی، جان‌باخته در فاجعه منا، به کشور خبر داد و اعلام کرد: با انتقال این پیکرها که شب گذشته به کشور صورت گرفت، دیگر هیچ جسد باقی‌مانده‌ای از فاجعه منا در عربستان وجود ندارد. سعید اوحدی با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و دیدار با مدیرعامل و خبرنگاران این خبرگزاری... ادامه »
24
دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با خانواده سه برادر شهید مهابادی فاجعه منا
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت که به منظور دیدار با خانواده های شهدای  فاجعه  غمبار منا راهی آذربایجان غربی شده است، با خانواده سه برادر شهید مهابادی فاجعه منا دیدار و از آنان دلجویی کرد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی که امروز – چهارشنبه 23 دی ماه – به استان آذربایجان غربی سفر کرده است، بعد ... ادامه »
23
موظفيم شرعا درتعيين سرنوشت خود مشاركت كنيم
چکیده: نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت انتخابات مجالس خبرگان و شوراي اسلامي را بسيار مهم خواند و تاكيد كرد وظيفه شرعي همه ماست كه درتعيين سرنوشت خود مشاركت كنيم. حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكردرجلسه تواصي برحق درجمع كاركنان سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري با بيان اينكه انتخابات و مشاركت حداكثري مردم درآن ، از نمادهاي قدرت جامعه امروز است، ... ادامه »
21
دیدار رئیس سازمان حج و زیارت با خانواده های جان باختگان فاجعه منا در شهرکرد
چکیده: رئیس سازمان حج که بعد از ظهر امروزراهی استان چهار محال و بختیاری شده است، در مراسمی که بمنظور دیدار با خانواده جان باختگان فاجعه منا از این استان برگزار شد، با داغدیدگان ابراز همدردی کرد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی که بعد از ظهر امروز- یکشنبه 20 دی ماه – راهی استان چهار محال و بختیاری شده است، در... ادامه »
09
9دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت
چکیده: این اراده ها و مجاهدت هاست که یک روز را از میان روز های دیگر بر می کشد و مثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد . روز ۹ دی هم از همین قبیل است . این مردمند که ناگهان با یک حرکت روز ۹ دی را متمایز می کنند   رهبر معظم انقلاب آیت الله العظمی خامنه ای   ۹دی روز پیروزی ملت ایران در برابر فتنه‌گران داخلی و خارجی و مصداق بارز ... ادامه »
06
پیش اطلاعیه سازمان حج وزیارت در خصوص اعلام اولویت های حج تمتع 1395
چکیده: سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اولویت های اعزام به حج تمتع سال آینده و زمان نام نویسی در کاروان های حج را اعلام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در متن اطلاعیه این سازمان آمده است: کلیه دارندگان قبض ودیعه گذاری علی الحساب حج تمتع تا 20 خرداد سال 1385، می‌توانند از روز 23 ، 24 ،25 بهمن‌ماه سال‌جاری (برحسب استان مح... ادامه »
05
اطلاعیه برگزاری آزمون سراسری مداحان عتبات عالیات.
چکیده: بسمه تعالی ا طلاعیه برگزاری آزمون سرا سری مداحان عتبات عاليات با عنايت به اجرای موفقیت آمیز طرح بهسازی مداحان، بعثه مقام معظم رهبری در نظر دارد به منظور بکار گیری داوطلبان مداحی از سراسر کشور جهت اعزام در معیت کاروان های عتبات عالیات، آزمون سراسری جذب مداحان را برگزار نمايد. لذا بر اساس نیاز موجود و با توجه به اهداف ذیل این طرح به اجرا در خواهد آ... ادامه »
05
هفته وحدت گرامی باد.
چکیده: هفته وحدت مبارک باد.
28
شهادت امام حسن عسکری (ع ) برهمه مسلمانان جهان تسلیت باد.
چکیده: شهادت امام حسن عسکری  (ع ضرت امام حسن عسکری  (ع ) امام حسن عسکری (ع ) در سال 232هجری در مدينه چشم به جهان گشود . مادر والا گهرش سوسن يا سليل زنی لايق و صاحب فضيلت و در پرورش فرزند نهايت مراقبت راداشت ، تا حجت حق را آن چنان که شايسته است پرورش دهد . اين زن پرهيزگار در سفری که امام عسکری (ع ) به سامرا کرد همراه ا... ادامه »
18
رحلت پیامبر رحمت حضرت محمد(ص)وشهادت امام حسن مجتبی (ع)وامام رضا(ع)برعموم مسلمانان جهان تسلیت باد.
چکیده: .
15
استمرار ارائه خدمات درمانی به زائران در کربلا؛ ویزیت روزانه 10 هزار زائر اربعین
چکیده: معاون عتبات  عالیات مرکز پزشکی حج هلال‌احمر گفت ارائه خدمات درمانی به زائران حسینی در کربلا تا امروز ادامه دارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر، علی حیدری افزود: چادرهای درمانی هلال‌احمر در خیابان‌های جمهوری و باب قبله امام حسین (ع) از ... ادامه »
15
سردار اشتری: نیروهای قرارگاه اربعین تا پایان بازگشت زائران در مرزهای سه گانه مستقر هستند
چکیده: فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: نیروهای قرارگاه اربعین تا پایان آیین های اربعین و بازگشت کامل زائران اربعین حسینی در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه مستقر بوده و تا برقراری شرایط عادی به طور مستمر در این سه مرز حضور دارند. به گزارش ایرنا، سردار حسین اشتری روز شنبه در نشست ستاد اربعین استان ایلام در پایانه مرزی مهران افزود: تا کنون یک میلیون... ادامه »
15
خدمات‌ رسانی به زائران کربلا تا پایان صفر
چکیده: مدیر دفتر نمایندگی حج و زیارت در عراق اعلام کرد، ارائه خدمات به زائران ایرانی اربعین، اعم از بهداشتی، حمل و نقل، تغذیه و امنیتی تا پایان خروج زائران از عراق ادامه خواهد یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مدیر دفتر نمایندگی حج و زیارت در عراق اعلام کرد، ارائه خدمات به زائران ایرانی اربعین، اعم از بهداشتی، حمل و نقل، تغذیه و امن... ادامه »
10
اربعین حسینی
چکیده:   اربعین حسینی روز ۲۰ ماه صفر و چهلمین روز واقعه کربلا و شهادت امام حسین(ع) است. مشهور است که اسیران کربلا روز ۲۰ ماه صفر سال ۶۱ ه‍.ق در بازگشت از شام، برای زیارت مدفن امام حسین(ع) به کربلا آمده‌اند. همچنین در این روز جابر بن عبدالله انصاری به زیارت قبر امام حسین(ع) آمده است. این روز در ایران تعطیل رسمی است. شیعیان در روز اربعین به ع... ادامه »
10
شهادت آیت الله سید حسن مدرس وروز مجلس گرامی باد.
چکیده:   زندگی سیدحسن مدرس در سال ۱۲۴۹ برابر ۱۲۸۷ (قمری) در روستای سرابه شهرستان اردستان از توابع استان اصفهان متولد شد. و پس از مدتی سکونت جهت درس خواندن به قمشه نزد پدر بزرگش میر عبدالباقی رفت و پس از درگذشت میر عبدالباقی در شانزده سالگی برای ادامه تحصیلات به اصفهان رفت.[۱] او تحصیل خود را در علوم اسلامی در اصفهان نزد علامه شیخ مرتضی ریزی، جهانگ... ادامه »
07
مهلت ثبت نام در سامانه سماح تا اطلاع ثانوی تمدید شد
چکیده: سازمان حج و زیارت اعلام کرد: مهلت ثبت نام در سامانه سماح تا اطلاع ثانوی تمدید شد. روابط عمومی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: مهلت نام نویسی از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح که پیش از این بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین تا ساعت 16 امروز پنجشنبه پنجم آذرماه تعیین شده بود، تا اطلاع ثانوی تمدید گردید. در این اطلاعیه آمده است: متقاض... ادامه »
04
رئیس سازمان حج : تمدید مهلت ثبت نام در سماح / کاهش مفقودین فاجعه منا به 15 نفر
چکیده: رئیس سازمان حج از تمدید دو روزه مهلت ثبت نام زائران در سامانه سماح خبر داد و تأکید کرد: متقاضیان تا ساعت 16 روز شنبه هفتم آذر ماه مدارک خود را برای صدور ویزا به دفاتر زیارتی تحویل نمایند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی از تمدید مهلت ثبت نام در سامانه سماح خبر داد وتصریح کرد: با توجه به استقبال مردم و تصمیم س... ادامه »
04
زائران اربعین چگونه تحت پوشش بیمه قرار بگیرند؟
چکیده: سازمان حج وزیارت طی اطلاعیه در خصوص پوشش بیمه ای زائران اربعین توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در اطلاعیه این سازمان آمده است : با توجه به اینکه طرف قرارداد سازمان حج و زیارت در تمام موارد زیارتی (حج،عمره،عتبات عالیات) بیمه ایران می‌باشد ،درجلسه  ستاد مرکزی اربعین وزارت کشور مقرر شد که بیمه ایران پوشش ب... ادامه »
02
هفته بسیج گرامی باد.
چکیده: بسیج در کلام رهبری امروز همه جوانان ما، پیروان ما، دانشجویان ما، روحانیون ما، بزرگان ما و کوچکان ما فهمیدند که سعادتشان در این است که اسلام را با بصیرت و روشن بینی و با خردمندی بفهمند و آن را به کار گیرند تا بتوانند از دشمنی ها کم کنند و این همان بسیج است؛ حقیقت بسیج یعنی این. بسیج در کلام ریاست جمهوری بسیج نور چشم رهبری است و میوه دل مردم. بسیج... ادامه »
30
تاکنون 450 هزار ویزا برای زائران اربعین صادر شد/ثبت نام یک میلیون و 300 هزار نفر در سماح
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا کنون یک میلیون و 300 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند،گفت: 450 هزار ویزا اربعین صادر شد. سعید اوحدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام، اظهار داشت: داشتن گذرنامه با داشتن 6 ماه اعتبار و روادید برای سفر به عراق الزامی است. وی با بیان اینکه افرادی که تصمیم دارند در پیاده روی بزرگ و می... ادامه »
30
زائران اربعین بدون گذرنامه و ویزا از هیچ گذرگاهی نمی توانند عبورکنند
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: زائران اربعین حسینی باید بدانند بدون گذرنامه و ویزا از هیچ گذرگاهی نمی توانند عبور کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از مهر، سعید اوحدی ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران بر لزوم تهیه ویزا برای گذر از مرزهای کشور به سوی کربلا تاکید کرد و افزود: توصیه جدی ما به زائرین این... ادامه »
20
اوحدی : سرنوشت 6 مفقود دیگر فاجعه منا مشخص شد/تعداد مفقودین به 19 تن کاهش یافت
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از مشخص شدن سرنوشت شش نفر دیگر از مفقودان فاجعه منا خبر داد و گفت: مرجان نازقلچی فرماندار فقید بندر ترکمن نیز جزء این شش نفر است. سعید اوحدی روز سه شنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت جانباختگان گلستانی فاجعه منا که در مصلای نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در حج و زیارت... ادامه »
20
آغاز صدور روادید برای ثبت‌نام شدگان در سامانه سماح با قیمت ۳۰ دلار/ فرصت برای نام نویسی باقی‌ است
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج از آغاز صدور روادید برای ثبت‌نام شدگان در سامانه سماح با قیمت ۳۰ دلار خبر داد و گفت: تاکنون ۶۴۰ هزار نفر در این سامانه نام نویسی کرده‌اند؛ هنوز سامانه باز است و ثبت‌نام شدگان باید به دفاتر زیارتی مراجعه کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، محسن نظافتی درباره استقبال متقاضیان سفر به عتبات در ... ادامه »
13
سیزده آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام و روز مبارزه با استکبار جهانی گرامی باد.
چکیده: روز 13 آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است. تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، 13 آبان 1357 که روز دانش‌آموز... ادامه »
12
کمیته تبیین راهکارها و سیاست های تحقق منویات رهبرانقلاب در خصوص فاجعه منا تشکیل جلسه داد
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از برگزاری اولین جلسه کمیته تبیین راهکارها و سیاست های تحقق منویات رهبرانقلاب در خصوص فاجعه منا خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی در خصوص برگزاری اولین جلسه کمیته تبیین راهکارها و سیاست های تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص فاجعه منا گفت: در دیدار اخیر مسئولان حج با رهبر معظم... ادامه »
12
مراسم بزرگداشت چهلمين روزعروج جان باختگان فاجعه منا درتهران و سايراستان هاي كشور از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت و سازمان حج و زيارت برگزار خواهد شد.
چکیده: مراسم بزرگداشت چهلمين روزعروج جان باختگان فاجعه منا درتهران و سايراستان هاي كشور از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت و سازمان حج و زيارت برگزار خواهد شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ، دراطلاعيه مشترك حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت و سازمان حج و زيارت كه امروز منتشر شد ، آمده است اين مراسم درتهران روزسه شن... ادامه »
10
همایش دو روزه امنیت سایبری و پدافند غیرعامل در یاسوج آغاز شد
چکیده: نخستین همایش دو روزه امنیت اطلاعات، شبکه و پدافند سایبری به همت دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری کهگیلویه وبویراحمد به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در یاسوج آغاز به کار کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد مجید محنایی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد در این هم... ادامه »
09
فرمانده نیروی انتظامی : تردد بدون گذرنامه زائران در اربعین، ممنوع
چکیده: فرمانده نیروی انتظامی : زائران اربعین حتما باید گذرنامه معتبری برای عبور از مرز داشته باشند، چراکه بدون گذرنامه ترددی به آن سوی مرز نخواهند داشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی روز چهارشنبه در حاشیه اختتامیه دوره‌های آموزشی کوثر در مورد تردد زائران در اربعین نیز گفت: برای انجا... ادامه »
29
روزتاسوعاوعاشورا.....
چکیده: روز تاسوعا روز نهم ماه محرم كه معروف به تاسوعا است، آخرين روزى بود كه امام حسين عليه السلام و يارانش شبانگاه آن را درك كرده بودند و اين روز به شب عاشورا پيوند خورد. بدين جهت در نزد مسلمانان و محبان اهل بيت عليهم السلام از اهميت بالايى برخوردار است . مسلمانان تاريخ ساز ايران اسلامى همچون بسياري از مسلمانان سراسر گيتي، اين روز را منتسب به غيرت ا..... ادامه »
25
محرم وصفر است که اسلام را زنده نگه داشته است .
چکیده: باز محرم شدو دلها شکست از غم زينب دل زهرا شکست باز محرم شد و لب تشنه شد از عطش خاک کمرها شکست آّب در اين تشنگي از خود گذشت دجله به خون شد دل صحرا شکست قاسم وليلا همه در خون شدند اين چه غمي بود که دنيا شکست محرم ماه غم نيست ماه عشق است محرم مَحرم درد حسين است  
15
تشییع دندان پزشک کهگیلویه و بویراحمدی جان‌باخته در حادثه مکه (+زمان و مکان)
چکیده: مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مراسم تشییع پیکر پزشک کهگیلویه و بویراحمدی که در حادثه سقوط جرثقیل در مکه مکرمه جان خود را از دست داده بود در یاسوج برگزار می‌شود. به گزارش بویرنیوز، حجت‌الاسلام سید علی‌فتح میرمحمدی ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم تشییع پیکر دکتر ابراهیم جبار‌ی‌فر که در حا... ادامه »
13
مراسم بزرگداشت جانباختگان فاجعه «منا» در یاسوج
چکیده: روز گذشته، ۱۲مهرماه مراسم جانباختگان فاجعه منا در مسجد صاحب‌الزمان(عج) یاسوج ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۷:۳۰برگزار شد
11
کاروان حج تمتع استان وارد فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز شد.
چکیده: کاروان حجاج این استان از فرودگاه جده، ساعت  ۱۳بعدازظهر امروز جمعه وارد فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب شیراز شد. یدالله قلی پور ،مدیرکاروان حجاج کهگیلویه وبویراحمد در گفتگو با خبرنگار راک نیوز در تشریح حادثه دردناک منا و موقعیت حجاج هم استانی با محل حادثه  که منجر به بازگشت همه ۱۱۹ نفر حاجی کاروان گردید گفت: بی شک... ادامه »
07
ولادت حضرت امام علی نقی علیه السلام
چکیده:   میلاد فرخنده   امام هادی علیه السلام سحرگاه روز پانزده ذیحجه قدم به عرصه گیتی نهاد تا وجود تابناکش روشنایی بخش تاریکی های جهل و بی ایمانی شود. نوزادی در آینده ای نه چندان دور مایه سربلندی و افتخار اسلام شد. امام دهم ادامه دهنده رسالت خطیر امامان ماقبل خویش بود. میلاد با سعادت و پر برکت امام علی النّقی علیه السلام بر تمامی دوست داران... ادامه »
06
انالله واناالیه راجعون
چکیده: انالله واناالیه راجعون درگذشت  زائربیت الله الحرام آقای دکترسیدابراهیم جباری فر را به خانواده محترم ایشان و مردم شهیدپرور استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت و تهنیت عرض می نماییم و برای بازماندگان ایشان صبر و برای روح آن مرحوم  وارسته علو درجات مسئلت می نماییم. ((زنده یاد از زائرین اعزامی توسط استان اصفهان بوده است .)) روابط عمومی حج... ادامه »
04
انالله واناالیه راجعون.
چکیده: انالله واناالیه راجعون  با نهایت تاسف وتاثردرگذشت هموطنان عزیزمان را درسرزمین وحی (منی )را به همه هموطنان ومسلمانان جهان تسلیت عرض می نماییم . روابط عمومی حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد
31
هفته دفاع مقدس گرامی باد.
چکیده: آغاز هفته دفاع مقدس گرامی باد - کجایند مردان بی ادعا هشت سال دفاع مقدس، حدیث ماندگار پایداری، دلاوری و فداکاری ملتی است که در راه دفاع از مکتب، انقلاب و میهن اسلامی خویش، قله های بلند رشادت و شهادت را درنوردید و دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاشت. تحمیل جنگ هشت ... ادامه »
30
7 ذی الحجه؛ شهادت امام محمد باقر(ع)
چکیده: 7 ذی الحجه؛ شهادت امام محمد باقر(ع) ابوجعفر، محمد بن علی الباقر، مشهور به امام محمد باقر (ع) امام پنجم شیعیان است که در 7 ذی الحجه سال 114 هجرى قمرى در سن 57 سالگى به شهادت رسید. امام محمد باقر (ع) پیشوای پنجم شیعیان، روز جمعه اول ما رجب، سال 57 هجری در مدینه دیده به جهان گشود. دهها سال پیش از تولد وی، نیای بزرگوارش پیامبر اکرم (ص) نام خود &la... ادامه »
23
پیام تسلیت وزیر امور خارجه در پی حادثه دلخراش مکه
چکیده: در پی بروز حادثه دلخراش در مکه مکرمه و جان باختن تعدادی از حجاج بیت الله الحرام وزیر خارجه ایران در پیامی به خانواه‌های قربانیان تسلیت گفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج  زیارت، متن پیام دکتر ظریف به شرح زیر است: خبر حادثه دلخراش در مکه مکرمه و جان باختن تعدادی از حجاج بیت الله الحرام از جمله از حجاج عزیز کشورمان مایه تاسف و تأ... ادامه »
23
شهادت امام محمد تقی، جواد الائمه (ع) تسلیت باد
چکیده: در تقویم روزهای سال، ذیقعده یازدهمین ماه قمر ی است، در این ماه شادی و غم به هم آمیخته، آغازی همراه با سرور و پایانی همراه با اندوه دارد. این ماه را می توان ماه امام هشتم (ع) نامید زیرا در ابتدای آن ولادت خواهر گرامی ایشان حضرت فاطمه معصومه (س) و در یازدهم این ماه ولادت خود آن حضرت و در پایان این ماه شهادت فرزند گرامی امام هشتم (ع)، حضرت امام جواد(... ادامه »
09
کاروان حج تمتع استان جهت اعزام به مکه مکرمه ومدینه منوره بدرقه شد.
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج وزیارت استان گهکیلویه وبویراحمد کاروان حج تمتع استان به ظرفیت 119نفر ساعت 9صبح روز یگشنبه مورخ 09/06/94در خروجی شهر بدرقه گردید وبصورت متمرکز بوسیله اتوبوس به استان فارس جهت اعزام ازطریق فرودگاه شهید دستغیب  اعزام شدند. روابط عمومی حج وزیارت استان
02
هفته دولت گرامی باد.
چکیده: 2شهریور؛ آغاز هفته دولت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال 1360 و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، هفته ای به نام هفته دولت نامگذاری شده ا... ادامه »
26
برگزاری همایش آموزشی متمرکز زائران حج تمتع استان کهگیلویه وبویراحمد
چکیده: همایش آموزشی متمرکززائران حج تمتع 94استان کهگیلویه وبویراحمدبا حضور کلیه زائران در روز جمعه مورخه 94/05/23در مصلای امام خمینی (ره ) یاسوج برگزار گردید. دراین همایش که از ساعت 9صبح آغاز شد پس از تلاوت قرآن کریم ونواختن سرود جمهوری اسلامی ومداحی یکی ازمداحان اهل بیت (ع ) ، آقای فاضلی مدیر حج وزیارت استان ضمن خیره مقدم وگرامیداشت هفته حج ودهه کرامت ،... ادامه »
24
نشست مدیر حج وزیارت استان با اصحاب رسانه
چکیده: آقای فاضلی مدیر حج وزیارت استان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت : هفته اول ذی القعده به عنوان  هفته حج  جمهوری اسلامی نامگذاری شده است و همه ساله در این هفته برنامه های مختلفی در سطح کشور و به تبع آن در استان اجرا می گردد. وی گفت: اهمیت هر موضوع و یا هر واقعیت اجتماعی به اندازه حوزه ، وسعت و میزان تاثیر گذاری آن در جامعه و افراد ا... ادامه »
21
برگزاری جلسه هفته حج با حضور مسئولان استانی دریاسوج
چکیده:       جلسه هفته حج به ریاست معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه وبویراحمد  و با حضور مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی و فرهنگی و نمایندگان محترم ولی فقیه در دانشگاهها و دبیر شورای سیاستگذاری ائمه محترم جمعه در تاریخ 18/5/94 راس ساعت 11 در محل سالن شماره 1 جلسات استانداری تشکیل گردید .      &... ادامه »
21
راههاي گسترش همکاري هاي تهران و دمشق در زمينه گردشگري و مبادله کاروانهاي زيارتي بررسي شد
چکیده: راهکارهای گسترش همکاری های دوجانبه میان جمهوری اسلامی ایران و سوریه در زمینه گردشگری و مبادله کاروانهای زیارتی بررسی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از دمشق، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان که برای سفری سه روزه در دمشق بسر می برد، این مطلب را در دیدار با وائل حلقی نخست وزیر سوریه مورد بررسی قرارداد. حلقی در این دید... ادامه »
19
"جلسه هماهنگی ستاد هفته حج سال 1394 استان کهگیلویه و بویر احمد"
چکیده:  جلسه هماهنگی برنامه هفته حج استان ساعت 9 صبح روز یکشنبه 11 مرداد ماه با حضور مدیریت حج و زیارت استان جناب آقای رحمان  فاضلی و دفاتر زیارتی استان وهمچنین کارشناسان حج وزیارت استان در خصوص هر چه باشکوه تر برگزار شدن هفته حج امسال با توجه به شعار سالجاری که دولت وملت همدلی وهم زبانی را درسرلوحه کارهای خود قرار دهند تا موفق وپیروز شوند در هم... ادامه »
19
سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع )برعموم شیعیان جهان تسلیت باد
چکیده: حضرت امام جعفر صادق(ع) پيشواي ششم مسلمانان، در اين روز به دست خليفه ي عباسي، منصور دوانيقي مسموم و در مدينه به شهادت رسيد. امام صادق(ع) به شيخ الائمه نيز معروف است زيرا عمر ايشان از تمامي ائمه اطهار(ع) طولاني تر است. حضرت را در قبرستان بقيع در كنار پدر، جدّ و امام حسن مجتبي(ع) دفن كردند. آن امام به هنگام شهادت شصت و پنج سال داشته و مدت سي و چهار ... ادامه »
18
دوره جدید ثبت نام عتبات عالیات آغاز شد
چکیده: حج و زیارت استان اعلام کرد به مناسبت شهادت امام جعفر صادق ( ع )  ثبت نام از متقاضیان تشرف به عتبات عالیات عراق از ساعت 9 صبح روز دوشنبه مورخ 19/05/1394 آغاز و تا ساعت 16 روز یکشنبه مورخ 25/05/1394 ادامه می یابد متقاضیان محترم می بایست با مراجعه به سایت اینترنتی به آدرس  www.atabat.haj.irدر سامانه پیش ثبت نام عتبات نام نویسی و کد رهگیری در... ادامه »
17
بررسی راهکارهای ارائه خدمات مطلوبتر به زائران عتبات عالیات
چکیده: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از قم ، گردهمایی ویژه عتبات عالیات با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ، معاون وزیر و ریاست سازمان حج و زیارت ، مدیران کل سازمان مرکزی و مدیران حج و زیارت استانهای سراسرکشور و همچنین مسئولین شرکت شمسا و نمایندگان شرکتهای مرکزی استانها  از ساعت 8 صبح تا ساعت 19 روز سه شنبه 13 مرداد ماه در اس... ادامه »
17
تلاش منسجم زمينه‌ساز برگزاري حجي باشكوه / جدا بودن خط مشي حج از روابط سياسي و حوادث منطقه
چکیده: نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني، تلاش متحد و منسجم را زمينه‌ساز برگزاري حجي باشكوه دانست و از كارگزاران حج خواست با همكاري و هوشياري بيشتر در به سر انجام رساندن حجي آرام و مطلوب تلاش كنند . به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج ، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدعلي قاضي عسكر در همايش سر... ادامه »
17
تشریح ویژگی های تمتع 94 در همایش سراسری مدیران حج در قم
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: 61 هزار زائر ایرانی از اول تا بیست و ششم شهریور به عربستان اعزام می شوند . به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از قم ، مهندس سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت امروز در همایش 2 روزه مدیران ستادی ، استانی و کاروانهای حج تمتع سال 1394 از آغاز صدور ویزای زائران حج تمتع خبر داد و گفت : زائران ایرانی... ادامه »
17
پیام وزیر ارشاد برای روز خبرنگار/ دسترسی به اطلاعات حق مردم و تکلیف دولت است
چکیده: به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم روز خبرنگار عصر جمعه شانزدهم مرداد در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد. در بخشی از این مراسم حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را قرائت شد. علی جنتی به مناسبت روز خبرنگار در متن پیام خود آورده بود: در آستانه روز خبرنگار این مناسبت مبارک را به همه اصحاب رسانه به ویژه رو... ادامه »
04
مرداد ؛ آغاز صدور روادید زائران حج تمتع
چکیده:   رئیس سازمان حج و زیارت گفت: صدور روادید زائران ایرانی حج تمتع سال 94 از هفته دوم شوال مطابق با 10 مرداد آغاز می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج وزیارت، مهندس سعید اوحدی با اشاره به زمان صدور روادید حجاج تمتع اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، جمع آوری گذرنامه‌های زائران به منظور صدور روادید از تاریخ 20... ادامه »
29
عید فطر برهمه مسلمانان جهان مبارک باد.
چکیده: عید فطر روز اول ماه شوال و در پایان ماه رمضان است. عید فطر از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است. در کشورهای اسلامی، عید فطر از جمله اعیاد بسیار مهم محسوب می‌شود و معمولاً با تعطیلی رسمی همراه است. در این روز، روزه حرام است و نماز عید برگزار می‌ شود. پرداخت زکات فطره در این روز بر مسلمانان واجب است. از سال ۱۳۹۰ (دوره ریاست جمه... ادامه »
15
دور جدید ثبت نام عتبات عالیا ت آغاز شد .
چکیده:   به یاری خداوند متعال و آرزوی قبولی طاعات و عبادات هم استانیهای عزیز در ماه پر خیر و برکت رمضان ، به اطلاع می رساند ثبت نام از متقاضیان تشرف به عتبات عالیات عراق آغاز شده است لذا از مشتاقانی که قصد تشرف از تاریخ 25/4/94 لغایت 19/6/94 به کربلای معلا دارند دعوت میشود تا با مراجعه حضوری به دفاتر زیارتی در سطح استان و یا با مراجعه به سایت WWW.at... ادامه »
15
شهادت حضرت على علیه السلام تسلیت باد.
چکیده:   "تهدمت و الله اركان الهدى و انطمست اعلام التقى و انفصمت العروة الوثقى قتل ابن عم المصطفى ..."   (نداى آسمانى ) على علیه السلام پس از خاتمه جنگ نهروان و بازگشت به كوفه در صدد حمله به شام بر آمد و حكام ایالات نیز در اجراى فرمان آن حضرت تا حد امكان به بسیج پرداخته و گروه‌هاى تجهیز شده را به خدمت وى اعزام داشتند . تا اواخر شعبان... ادامه »
15
اناانزلناه فی لیله القدر
چکیده: باسمه تعالی شب قدر   بسم الله الرحمن الرحیم v انا انزلناه فی لیلة القدر v و ما ادراک ما لیلة القدر v لیلة القدر خیر من الف شهر v تنزل الملائکة و الروح فیها باذن ربهم من کل امر v سلام هی حتی مطلع الفجر به نام خداوند بخشایشگر مهربان v ما آن (قرآن) را در شب قدر نازل کردیم v و تو چه می‌دانی شب قدر چیست؟! v شب قدر بهتر از هزار ماه است... ادامه »
13
هزینه سفر به عتبات عالیات کاهش می یابد
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت، از کاهش هزینه سفر به عتبات عالیات و تلاش برای افزایش کیفیت ارایه خدمات به زایرین خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس «سعید اوحدی» افزود: با توجه به اعزام تیم کارشناسی این سازمان به کشور عراق و بحث و تبادل نظر با طرف عراقی پیرامون افزایش کیفیت ارایه خدمات به زایرین اعزامی و نیز بازگشت هز... ادامه »
07
شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و 72تن ازیاران امام خمینی (ره ).
چکیده:   07 تير   |  آیت‌الله بهشتی و اعضای حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند تاریخ ایرانی : در روز ۷ تیر ۱۳۶۰ آ... ادامه »
06
10رمضان - وفات حضرت خديجه كبري(س) تسلیت باد.
چکیده:   سال دهم بعثت: وفات حضرت خديجه كبري(س). اُمّ المؤمنين، حضرت خديجه كبري(س) دختر خويلد بن اسدبن عبدالعزي نخستين همسر رسول خدا(ص)، از زنان شريف، اصيل و نامدار عرب و اسلام مي باشد. وي با اين كه در عصر جاهليت، در مكه معظمه ديده به جه... ادامه »
01
شرایط اختصاصی فراخوان دستیاران مجموعه های عتبات عالیات .
چکیده: با احترام ، با عنایت به دستور مدیرکل محترم امورکارگزارن با توجه به اهمیت موضوع شرایط اختصاصی دستیاران مجموعه عتبات عالیات به شرح ذیل می باشد . داشتن سابقه تشرف به شرح یکی از رد یفهای ذیل : 1- داشتن سابقه حداقل یک سفر مدیریت یا معاونت حج تمتع .  2- داشتن سابقه حداقل یک سفر مدیریت یا معاونت مجموعه حج تمتع . 3 - داشتن سابقه حداقل یک سفر مدیری... ادامه »
31
فضيلت ماه مبارك رمضان
چکیده: «رمضان» در لغت از «رمضاء» به معناى شدت حرارت گرفته شده و به معناى سوزانيدن مى باشد. [1] چون در اين ماه گناهان انسان بخشيده مى شود، به اين ماه مبارك رمضان گفته اند. پيامبر اكرم(صلى الله عليه وآله) مى فرمايد: «انما سمى الرمضان لانه يرمض الذنوب; [2] ماه رمضان به اين نام خوانده شده است، زيرا گناهان را مى سوزاند.» ... ادامه »
07
آغاز نام نویسی سفرهای عتبات ویژه ماه مبارک رمضان
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از نام نویسی بسته های سفر 14 و 23 شبه عتبات ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد. «محسن نظافتی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: همه ساله در نیمه اول ماه مبارک رمضان اعزام به عتبات به طور موقت قطع می شد و از نیمه دوم رمضان با شیب ملایمی اعزام ها را آغاز می کردیم، اما بدلیل 7 روزه ب... ادامه »
28
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در آخرین روز اقامتش در عراق، ظهر دوشنبه با استاندار نجف ملاقات و در خصوص مسائل اربعین بویژه اسکان و حمل و نقل زائران بحث و تبادل نظر کرد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از عراق ، «سعید اوحدی» و هیئت ایرانی روز دوشنبه در آخرین روز اقامت در عراق، در جلسه ای که به میزبانی سرکنسولگری جمهوری اسل... ادامه »
23
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در جلسه‌ای که برای بررسی مسائل مرتبط با زیارت اربعین در کربلای معلی برگزار شد، از عزم جدی سازمان حج و زیارت برای برگزاری مراسم باشکوه مراسم اربعین سال جاری خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از عراق، «سعید اوحدی» روز یکشنبه 20 آذرماه در دومین روز از سفرش به عراق، در جلسه ای که به... ادامه »
20
رئیس سازمان حج و زیارت وارد بغداد شد
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت و تیم همراه که صبح امروز تهران را به مقصد عراق ترک کردند، لحظاتی پیش وارد بغداد شدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت " سعید اوحدی" و تیم همراه که صبح امروز (شنبه) تهران را به مقصد عراق ترک کردند، لحظاتی پیش وارد فرودگاه بغداد شدند و در بدو ورود به عراق مورد استقبال معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و رئی... ادامه »
17
اعطای وام یک میلیون تومانی به دانشجویان متقاضی سفر به عتبات عالیات
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از افزایش 25 درصدی میزان تقاضای مردم برای اعزام به عتبات عالیات خبر داد و گفت: با دستور العملی که به زودی اعلام خواهد شد، تسهیلات ویژه ای برای اعزام دانشجویان به عتبات عالیات ارائه خواهد شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» با بیان اینکه طی روزهای گذشته شاهد افزایش 25 درصدی تقاضای مردم... ادامه »
14
از ولادت تا وفات حضرت زینب (س)
چکیده: حضرت زينب سلام ا... عليها، شيرزن دشت كربلا سرانجام پس از عمري دفاع از طريق حقه ولايت و امامت در 15 رجب سال 63 هجرى قمرى در ضمن سفرى كه به همراه همسر گراميشان عبداللّه بن جعفر به شام رفته بودند، وفات نموده و بدن مطهر آن بانوى بزرگوار در همانجا دفن گرديد. حضرت زینب كبرى علیها السلام در روز پنجم جمادى الاولى سال پنجم یا ششم هجرى قمرى در شهر مدینه م... ادامه »
13
ولادت حضرت علی (ع)وروز پدر مبارکباد.
چکیده: «علی مع الحق و الحق مع علی» رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: از نظر پیغمبر اکرم (ص)، میزان حق، امیرالمؤمنین (ع) است. از طریق سنی و شیعه نقل شده است که: «علی مع الحق و الحق مع علی یدور حیثما دار»،اگر دنبال حقید، ببینید علی کجا ایستاده است، او چه می کند، انگشت اشاره ی او به کدام سو است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج ... ادامه »
08
پرداخت قسط دوم تمتع از هفتم اردیبهشت ماه
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از پرداخت قسط دوم تمتع از  هفتم تا بیستم اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: زوج‌های جوانی که برای عمره ثبت‌نام کرده بودند می‌توانند خارج از نوبت به عتبات عالیات مشرف شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی»  از پرداخت قسط دوم حج تمتع توسط متقاضیانی که قسط اول را پ... ادامه »
07
		افزایش کیفیت هتل‌های محل اسکان حجاج/ کاهش قیمت حج تمتع
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت کشور از رشد قابل توجه کیفیت هتل‌های اجاره‌شده در عربستان برای حج تمتع خبر داد و گفت: با وجود افزایش همه‌جانبه قیمت‌ها نه تنها افزایش قیمتی را برای حجاج نداشتیم بلکه هزینه سفر حج امسال ۵ درصد کاهش یافته است.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، سعید اوحدی در خصوص زمان پرداخت قسط دوم هزی... ادامه »
06
بازگشت آخرین گروه از عمره گزاران به کشور/شروع پروازهای حج تمتع از اول شهریورماه
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه آخرین گروه از عمره گزاران ایرانی فردا صبح(جمعه) وارد کشور می شوند، اعلام کرد: پرونده دو پلیس فاسد فرودگاه جده در دست رسیدگی است و امیدواریم به زودی شاهد صدور حکم و برخورد قاطع با متخلفین باشیم. بهر حال هیچ توجیهی برای تعلل عربستان در این زمینه وجود ندارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «... ادامه »
02
اول شهریورماه ؛ اعزام نخستین گروه از حجاج/کاهش 5 درصدی در هزینه های حج 94
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در همایش روحانیون کاروان های حج 94 گفت: علی رغم افزایش نرخ ارز و افزایش 120 تا 150 هزار تومانی بلیط هواپیما ، با تمهیدات اندیشیده شده، هزینه حج امسال 5 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» روز جمعه 28 فروردین ماه در همایش روحانیون کاروان های حج 94 که ... ادامه »
31
زائرانی که پروازشان بدلیل تعلیق عمره لغو شده ، چگونه هزینه ما به التفاوت را دریافت کنند؟
چکیده: مشاور عالی رییس سازمان حج و زیارت با اعلام این که آخرین گروه از زائران ایرانی تا پنج روز آینده سرزمین وحی را ترک خواهند کرد ، درباره چگونگی دریافت هزینه مابه التفاوت زائرانی که سفر آنان بدلیل تعلیق اعزام های عمره لغو شده است، توضیح داد. «ناصر خدرنژاد» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: پس از دستور وزیر فرهنگ... ادامه »
27
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت: برخي رسانه‌ها حرمت مردم را به راحتي مي‌شكنند/ خبر تجاوز به دو نوجوان ايراني دروغ است
چکیده: سرپرست حجاج ايراني با ابراز تأسف از حادثه فرودگاه جده، از شيطنت برخي افراد، سايت‌ها و رسانه‌ها در تحريف اين جريان، گلايه كرد و با بيان اينكه خبر تجاوز به دو نوجوان ايراني دروغ است، گفت: برخي اشخاص، سايت‌ها و رسانه‌ها به راحتي حرمت مردم را مي‌شكنند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين سيدعلي قاضي عسكر نما... ادامه »
25
اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص تعلیق اعزام عمره گزاران
چکیده: به اطلاع عموم هموطنان عزیز می رساند:   نظر به اینکه حادثه تلخ و ناگوار فرودگاه جده موجی از نگرانی مردمی را در خصوص تأمین امنیت زائرین عزیز ایرانی توسط کشور عربستان سعودی فراهم نموده و احساسات پاک اقشار گوناگون جامعه را بشدت جریحه دار کرده است و از آنجا که علیرغم اعلام ابراز تنفر و انزجار مسئولان ارشد کشور عربستان از این جسارت و وعده محکومیت... ادامه »
22
اطلاعیه
چکیده: درپی انتشارمطلبی دربعضی ازپایگاه ههای خبری استان وفضای مجازی مبنی برپاره کردن فیش حج توسط فردی بنام حسنعلی کریمی 50ساله درجلوی حج وزیارت به آگاهی می رساندکه بابررسی های انجام شده چنین عملی توسط هیچ فردی درجلوی حج وزیارت ودفاتر زیارتی استان انجام نگرفته است وهمچنین بابررسی سامانه های ثبت نامی فردی بامشخصات موصوف اساسا دربین ودیعه گذاران عمره یافت نش... ادامه »
19
اطلاعیه سازمان حج و زیارت نسبت به حرمت شکنی دو مأمور عربستان سعودی
چکیده: متاسفانه طی روزهای اخیر برخی رسانه ها، مطبوعات و فضای مجازی اقدام به انتشار اخبار غیر مستند با عنوان «تجاوز به دو نوجوان زائر ایرانی» نموده اند  که موجب تشویش افکار هموطنان عزیز گردیده است. سازمان حج و زیارت به منظور تنویر افکار عمومی به اطلاع عموم هموطنان عزیز می رساند: در هفته گذشته هنگام بازگشت یکی از کاروانهای اعزامی عمره د... ادامه »
16
صدور روادید عمره به حالت عادی برگشت
چکیده: با ملحق شدن کارکنان جدید به سفارت و کنسولگری عربستان در ایران، صدور روادید زائران ایرانی برای عمره به حالت عادی برگشت و هم‌اکنون روزانه 3500 زائر ایرانی به عربستان اعزام می‌شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت «حسن سرخوش» مدیرکل برنامه‌ریزی، پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با اعلام این مطلب گفت: خوشبختان... ادامه »
04
پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۴
چکیده: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۴ را سال «دولت و ملّت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند . متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است : بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌ یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل والنّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال ... ادامه »
27
عید نوروز مبارک باد.
چکیده:                                                           &n... ادامه »
23
آخرین جلسه آموزشی زائران عتبات عالیات استان کهگیلویه وبویراحمددر سال 93برگزار گردید.
چکیده: آخرین جلسه آموزشی زائران عتبات استان کهگیلویه وبویراحمددر سال 93برگزار گردید. در تاریخ 93/12/19آخرین جلسه متمرکز زائران عتبات عالیات عراق  استان باحضورزائران اعزامی دهه آخراسفندودهه اول فروردین وباشرکت مدیران راهنما وعوامل اجرایی در حسینیه عاشقان ثارالله یاسوج برگزار گردید.دراین جلسه که بدلیل تقارن باایام فاطمیه ازمعنویت خاصی برخوردار بودپس ا... ادامه »
23
برگزاری جلسه متمرکز آموزش زائران عتبات عالیات استان کهگیلویه وبویراحمددر شهرستانهای گچساران وباشت.
چکیده:   برگزاری جلسه متمرکز آموزش زائران عتبات عالیات استان کهگیلویه وبویراحمد درشهرستانهای گچساران وباشت . جلسه آموزشی زائران شهرستانهای گچساران و باشت اعزامی به عتبات مقدسه عراق در محدوده زمانی دهه آخر اسفند و دهه اول فروردین در تاریخ 18/12/93 در مسجدالنبی گچساران برگزار گردید .در این جلسه پس از تلاوت قرآن و مداحی یکی از مداحان اهل بیت ، مدیر حج... ادامه »
10
اطلاعیه سازمان حج و زیارت پیرامون تغییرات احتمالی در برنامه اعزام عمره گزاران ناشی از اختلال در روند صدور ویزای عمره
چکیده: سازمان حج و زیارت پیرو اختلال در روند صدور ویزای عمره گزاران طی اطلاعیه ای  از احتمال تغییر در برنامه اعزام های عمره خبر داد. متن اطلاعیه سازمان حج و زیارت بدین شرح است: همانگونه که قبلاً هم به اطلاع مردم شریف و متقاضیان عزیز سفر عمره رسید، اعزام عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی از هفته اول ماه صفر آغاز شد و تاکنون بیش از 280هزار نفر زائری... ادامه »
04
اعلام آخرین وضعیت صدور ویزای عمره گزاران ایرانی
چکیده:   رئیس سازمان حج و زیارت آخرین وضعیت صدور ویزای عمره گزاران ایرانی را تشریح کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» در خصوص روند اعزام های عمره گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امسال برای نخستین بار عمره گزاران ایرانی از دهه اول ماه صفر عازم سرزمین وحی شدند و تاکنون در مرحله اول اعزام های عمره حدو... ادامه »
02
اعلام نتایج قرعه کشی پیش ثبت نام های نوروزی عتبات
چکیده: نتایج قرعه کشی پیش ثبت نام های نوروزی عتبات اعلام شد. سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: شرکت کنندگان پیش ثبت نام های این دوره عتبات که از روز 18 تا 27 بهمن ماه برای اعزام به عتبات اقدام کرده‌اند، می توانند با مراجعه به سامانه atabat.haj.ir از نتایج قرعه کشی مطلع  و بر اساس اولویت های مربوطه نسبت به قطعی نمودن ثبت نام در زمان تع... ادامه »
28
مشکل کاهش صدور روادید عمره در روزهای اخیر
چکیده: معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت از کاهش صدور روادید عمره در روزهای اخیر خبر داد . مهندس سعید اوحدی عنوان کرد : دوره اول ثبت نام عمره که از 16 آذرماه شروع و تا 20 اسفندماه ادامه خواهد داشت ، در دور اول 330 هزار زائر برای تشرف ثبت نام کرده اند که تا کنون حدود 240 هزار زائر به سفر عمره مشرف شده اند و دور دوم اعزام ها هم از 21 اسفند ماه آغاز و تا... ادامه »
26
   مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: متقاضیان پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات تا ساعت 16 روزدوشنبه 27 بهمن ماه فرصت دارند تا برای پیش ثبت نام اقدام نمایند
چکیده:       مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: متقاضیان پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات تا ساعت 16 روزدوشنبه 27 بهمن ماه فرصت دارند تا برای پیش ثبت نام اقدام نمایند. «محسن نظافتی» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: این دوره از پیش ثبت نام های عتبات که از ساعت 9 صبح روز شنبه 18 بهم... ادامه »
20
   فراخوان ثبت نام دارندگان اولویتهای 350الی 400
چکیده:   پیرو اطلاعیه  های قبلی به اطلاع متقاضیان محترم سفر زیارتی عمره که دارای اولویتهای 350الی 400 می باشنددعوت به عمل می اید جهت ثبت نام در کاروانهای مرحله دوم عمره ازساعت 9صبح روز سه شنبه 93/11/21با مراجعه به سامانه فاخر به ادرس http://fakher.haj.ir ویا بامراجعه به دفاتر زیارتی مجاز نسبت به ثبت نام وتعیین تاریخ اعزام خود اقدام نمایند.بدیهی... ادامه »
18
نشست مدیرحج وزیارت استان گهکیلویه وبویراحمدبامدیران دفاتر زیارتی در خصوص عملیات عمره 93-94مرحله دوم
چکیده:   به گزارش روابط عمومی حج وزیارت استان جلسه ای در روز سه شنبه مورخه 14/11/93 در محل حج وزیارت استان در خصوص مرحله دوم عملیات عمره 94-93 با حضور مدیران دفاتر زیارتی برگزار گردید . در این جلسه که با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید برگزار گردید  مدیر حج وزیارت استان ضمن  تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر  و عرض خیر مقدم به حاضرین ... ادامه »
18
جلسه هماهنگی مدیرحج وزیارت استان بامسئولین ادره کل آموزش وپرورش استان درخصوص زائران بیسواد
چکیده:   در این جلسه که با حضور مدیر حج وزیارت استان و معاون سواد آموزی اداره کل آپ استان و کارشناسان ذیربط در دفتر حج وزیارت تشکیل شد پس از مقدمه بر تفاهم نامه همکاری سازمان حج وزیارت و وزارت آموزش و پرورش تاکید و مقرر شد منبعد در همه کاروانهای زیارتی اعم از حج تمتع ، عمره ، عتبات عالیات  زائران 10 تا 49 سال بیسواد شناسایی و به آپ معرفی گردند&... ادامه »
16
 آغاز نام نویسی در کاروان های مرحله دوم عمره از امروز
چکیده: نام نویسی در کاروان های مرحله دوم عمره مفرده 94-93 از امروز(پنجشنبه) در 9 استان کشور انجام می گیرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ؛ روابط عمومی این سازمان طی اطلاعیه ای اعلام کرد : ثبت‌نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله دوم عمره 94-93 مربوط به پروازهای حدفاصل 21 اسفند 93 تا 26 خرداد 94 از امروز (پنج شنبه) ب... ادامه »
16
اطلاعیه ثبت نام مرحله دوم عمره 93-94 استان کهگیلویه وبویراحمد
چکیده: به اطلاع هم استانیهای محترم می رساند با استعانت از خداوند متعال و با برنامه ریزیهای انجام شده ،  ثبت نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه های مرحله دوم عمره مفرده  ( پروازهای حد فاصل 21/12/1393 لغایت 26/03/1394 ) از روز شنبه ساعت 9 صبح مورخ 18/11/1393 آغاز می گردد. لذا کلیه دارندگان اسناد ودیعه گذاری عمره مفرده در بانک های ملی و ملت مرب... ادامه »
15
ثبت‌نام‌هاي نوروزي عتبات از ۱۸ بهمن ماه آغاز مي‌شود
چکیده:                                                              ... ادامه »
11
دهه فجر گرامی باد.
چکیده:   12 بهمن آغاز دهه فجر و خاطره استقبال تاريخی از امام خمينی(ره)‌ گرامی باد    مردم ايران در 12 بهمن سال 57 حماسه بی سابقه ترين استقبال تاريخ معاصر را رقم زدند استقبال از مردی که نه تنها مرجع و مراد بود، بلکه رهبری بود که نمونه ای از حکومت اسلامی را در نظام جهانی بنيان گذاشت و اين گونه شد که "حق آمد و باطل رفت " با گسترش قي... ادامه »
06
 زائرین گرامی شعب ارزی بانک ملت درگچساران ودهدشت افتتاح گردید.
چکیده: بسمه تعالی با عنایت حضرت حق و با پیگیریهای انجام شده شعب ارزی بانک ملت در شهرهای گچساران و دهدشت افتتاح گردید . بر همین اساس زائران عزیز اعتاب مقدسه و سرزمین وحی پس از صدور ویزا با مراجعه به شعبه مرکزی بانک ملت در دو شهر مذکور میتوانند 200 دلار ارز زیارتی را با نرخ مصوب دریافت نمایند . بدینوسیله از زحمات مدیر محترم امور شعب بانک ملت استان و سایر... ادامه »
01
اطلاعیه درخصوص اعزام زائرین عتبات عالیات به کاظمین.
چکیده: راه کاظمین باز شد با استعانت از خداوند متعال  زمینه زیارت امامان شریفین امام موسی ابن جعفر باب الحوائج (ع) و امام جواد باالمراد (ع) در کاظمین به روی زائرین مشتاق فراهم گردیده است و به حول قوه الهی از تاریخ 4/11/93 زائرین عتبات عالیات پس از سه شبانه روز اقامت در نجف و سه شبانه روز اقامت در کربلائی معلی با یک شب اقامت در شهر کاظمین به حرم مطهر ... ادامه »
01
" اطلاعیه مدیریت حج و زیارت استان کهگیلویه وبویراحمد در خصوص پذیرش واجدین شرایط تشرف به حج تمتع سال 1394 در کاروان "
چکیده: " اطلاعیه  مدیریت حج و زیارت استان کهگیلویه وبویراحمد در خصوص پذیرش واجدین شرایط تشرف به حج تمتع سال 1394  در کاروان  " باعنايت به لطف خداوند متعال و این‌که براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده امکان پذيرش متقاضيان داراي اولويت تشرف در حج تمتع سال 1394 در كاروان‌ منتخب فراهم گرديده است؛ لذا از افراد واجد شرايط تقاضا... ادامه »
27
  اطلاعیه تکمیلی سازمان حج و زیارت در خصوص پذیرش واجدین شرایط تشرف به حج تمتع 1394 در کاروانها
چکیده: باعنايت به لطف خداوند متعال و این‌که براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده امکان پذيرش متقاضيان داراي اولويت تشرف در حج تمتع سال 1394 دركاروان‌هاي منتخب فراهم گرديده است؛ لذا از افراد واجد شرايط تقاضا می‌شود با مطالعه دقیق مطالب ذیل اقدام لازم معمول دارند:  الف - مشمولین تشرف: کلیه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری علی‌... ادامه »
23
 رییس سازمان حج و زیارت از تعیین شدن گروه های قیمتی و هزینه سفر به حج تمتع سال 94 تا پایان هفته جاری خبر داد.
چکیده: 'مهندس سعید اوحدی ' در این باره افزود: فراخوان مشمولان حج 94، روز گذشته ( شنبه) انجام گرفت. رییس سازمان حج و زیارت گفت: بر این اساس، دارندگان فیش های ثبت نام حج تمتع تا تاریخ 15 اسفند ماه سال 84 برای نام نویسی در کاروان های حج 94 فراخوان شدند. به گفته اوحدی نام نویسی در کاروان های حج تمتع سال آینده از 3 بهمن ماه آغاز می شود و مشمولان علاوه ب... ادامه »
20
پیش اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص اعلام واجدین شرایط اعزام به حج  تمتع سال 1394 منتشر شد.
چکیده: پیش اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص اعلام واجدین شرایط اعزام به حج    تمتع سال 1394 منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، متن این اطلاعیه بدین شرح است: کلیه دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع که تا تاریخ 15/12/1384 برای اعزام به حج سپرده‌گذاری کرده اند، می‌توانند بر اساس استان محل سکونت خود از روزها... ادامه »
06
آغاز ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات از بهمن ماه
چکیده: آغاز ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات از بهمن ماه مدير كل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت از آغاز پيش ثبت نام‌هاي اعزام زائران ايراني به عتبات عاليات در ايام نوروزي از بهمن ماه خبر داد و اظهار كرد: ظرفيت اعزام در اين ايام نيز به زودي مشخص و در بهمن ماه اعلام خواهد شد تا زائران عزيز بتوانند در اين فرصت جهت نام نويسي اقدامات لازم را انجام دهند. به... ادامه »
03
نشست مشترک مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران و حج و زیارت استان و تقدیر بنیاد شهید از دست اندرکاران حج و زیارت
چکیده: این نشست که با حضور مدیر کل ، معاون فرهنگی و کارشناسان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مدیر و کارشناسان حج و زیارت و مدیران دفاتر زیارتی استان در محل دفتر حج و زیارت استان انجام شد ، ابتدا مدیر حج و زیارت استان ضمن خیر مقدم اشاره کوتاهی به روند عملیات حج و عمره و موفقیتهای بدست آمده بر ضرورت تعامل هر چه بیشتر نهادهای مرتبط تاکید کرد و افزود افت... ادامه »
03
نشست مدیر حج و زیارت استان کهگیلویه و بویر احمد با مدیران دفاتر زیارتی در خصوص عملیات عمره 94-93
چکیده: باسمه تعالی به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان جلسه ای در روز سه شنبه مورخ  27/8/93 در حج و زیارت استان در خصوص عملیات عمره 94-93  با حضور مدیران دفاتر زیارتی استان برگزار گردید . در این جلسه که با تلاوت آیات کلام الله مجید آغاز شد مدیر حج و زیارت استان ضمن تشکر از عوامل حج تمتع 93 استان به موفقیتهای حج تمتع اشاره نمودند سپس در خصوص ع... ادامه »
02
ثبت نام زوجهای جوان جهت اعزام به عمره مفرده 93-94
چکیده:   " اطلاعیه خبری "                                                        ب... ادامه »
24
آمادگی دفاتر زیارتی استان از متقاضیان پیاده روی زیارت اربعین اعلام شد
چکیده: مدیریت حج و زیارت استان کهگیلویه وبویراحمد: نام نویسی از متقاضیان حضور در همایش پیاده روی اربعین دفاتر خدمات زیارتی استان  آغاز شده است. روابط عمومی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه مشتاقان اعزام به عتبات در ایام اربعین می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی استان  نسبت به ثبت نام در طرح ساماندهی زائران اربعین اقدام ن... ادامه »
24
 "اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان کهگلیویه بویراحمد
چکیده:     در خصوص نحوه تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده   مديريت حج و زيارت استان کهگیلویه وبویراحمد  با استعانت از درگاه خداوند متعال، به استحضار شهروندان ارجمند استان مي‌رساند که اعزام متقاضيان داراي اولويت تشرف به عمره سال 94-1393 در دو مرحله به شرح ذیل اعلام و آغاز می‌گردد  که اطلاعات مربوطه درخصوص نحوه ثبت ن... ادامه »
21
جزئیات نام نویسی از متقاضیان زیارت اربعین اعلام شد
چکیده: سازمان حج و زیارت : نام نویسی از متقاضیان حضور در همایش پیاده روی اربعین از ساعت 14 امروز (سه شنبه) بیستم آبان ماه در دفاتر خدمات زیارتی سراسر کشور آغاز شده است. روابط عمومی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه مشتاقان اعزام به عتبات در ایام اربعین از ساعت 14 امروز (سه‌شنبه) 20 آبان می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی سراسر... ادامه »
20
نام نویسی در کاروان های عمره از 29 آبان ماه
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از تمدید مهلت ثبت تقاضای تشرف به عمره تا 29 آبان ماه خبر داد و گفت: نام نویسی در کاروان های عمره 94-93 از 29 آبان ماه آغاز خواهد شد. 'سعید اوحدی' در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به اینکه امسال برای نخستین بار ثبت نام در کاروان های عمره بصورت اینترنتی انجام می گیرد، کلیه افرادی که برای ا... ادامه »
19
كعبه معظمه با گلاب ناب شتشو داده شد
چکیده: مراسم شستشوي كعبه معظمه با آب زمزم‌ و گلاب ناب، روز شنبه طي مراسمي با حضور یکی از فرزندان ملك عبدالله‌ در مكه مكرمه برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، امير مشعل بن عبدالله امير مكه مكرمه و همراهانش، روز شنبه درون كعبه معظمه و ديوارهايش را با پارچه هاي آغشته به آب زمزم و گلاب ناب شستشو دادند. در مراسم شستشوي كعبه معظمه، شيخ عبد... ادامه »
14
ثبت تقاضای تشرف به عمره 94-93 از روز14آبان به مدت 10 روز
چکیده: بسمی تعالی ثبت تقاضای تشرف به عمره 94-93 از روز14آبان به مدت 10 روز متقاضیان اعزام به عمره مفرده 93-94بمدت 10 روز فرصت دارند تا با مراجعه به سایت http://fakher.haj.ir نسبت به ثبت تقاضای تشرف خود و همراهان در قالب یک گروه اقدام نمایند و ثبت نام متقاضیان دارای اولویت در کاروان های عمره منوط به تشکیل گروه در سامانه یاد شده می باشد. سازمان حج و ... ادامه »
08
اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص ثبت تقاضای تشرف به عمره 94-93 و گروه بندی متقاضیان اعزام به عمره
چکیده: متقاضیان اعزام به عمره 94-93 از چهاردهم آبان ماه به مدت 10 روز فرصت دارند تا با مراجعه به سایت http://fakher.haj.ir نسبت به ثبت تقاضای تشرف خود و همراهان در قالب یک گروه اقدام نمایند و ثبت نام متقاضیان دارای اولویت در کاروان های عمره منوط به تشکیل گروه در سامانه یاد شده می باشد. سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه دارندگان اسناد ودیع... ادامه »
06
تشییع شهدای گمنام در یاسوج
چکیده:   همزمان با روزسوم ماه محرم الحرام و وروود کاروان سید الشهداء به صحرای کربلا، پنج شهید گمنام و بزرگوار کربلای ایران، میهمان مردم ولایت مدار شهر یاسوج شدند. دراین مراسم کارمندان ومدیریت محترم حج وزیارت استان شرکت کردندتا بار دیگر ندای هل من ناصر ینصرنی این مردم دلاور خیز را برای عهد و پیمان با آرمانهای شهدای خویش بصدادراورند. روابط عمومی حج ... ادامه »
27
دور جدید پیش ثبت نام های عتبات از دهم آبان/ نام نویسی از متقاضیان اربعین
چکیده: دور جدید پیش ثبت نام های عتبات از دهم آبان/ نام نویسی از متقاضیان اربعین   مدير كل عتبات سازمان حج وزيارت از آغاز دور جدید پیش ثبت نام های عتبات از دهم آبان ماه خبر داد و گفت: متقاضیان سفر به عتبات در ایام اربعین حسینی(ع) می توانند در این دوره برای پیش ثبت نام عتبات اقدام نمایند. 'محسن نظافتي' در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان ح... ادامه »
19
عید غدیرخم برهمه مسلمین جهان مبارک باد.
چکیده: عید غدیر؛ عید الله اکبر عید غدیر، عید الله اكبر و عید آل محمد و ارزشمندترین و والاترین عید اسلامى‏است. هیچ روزى در طول سال، فرخنده ‏تر و مبارك‏ تر از این روز مقدس نزد شیعیان اهل‏ بیت نیست. امام صادق سلام الله ‏علیه مى‏فرماید: «ان یوم غدیر خم بین الفطر و الاضحى و الجمعه كالقمر بین الكواكب...»؛ روزعید غدیر خم در ... ادامه »
16
" تصاویر خدمتگزاران ستادی در سرزمین منا
چکیده: همه ساله تعدادی از نیروهای سازمانی جهت انجام عملیات بزرگ حج در خدمت زائرین و حجاج بیت الله الحرام هستند . گوشه هایی از تصاویر برخی از نیروهای ستادی در منا در کسوت خدمتگزاری حجاج از بخش های مختلف امداد ، تدارکات ، حمل و نقل ، رفاه و حوادث و اشیای گمشده ،رایانه و توزیع خیام ، پشتیبانی و .... حاکی از خدمات خالصانه ای است که شعار مسئولین آزاده سازمان ر... ادامه »
12
عید قربان روزذبح نفس برهمه مسلمین مبارک باد.
چکیده: عيد قربان كه پس از وقوف در عرفات (مرحله شناخت) و مشعر (محل آگاهي و شعور) و منا (سرزمين آرزوها، رسيدن به عشق) فرا مى رسد، عيد رهايى از تعلقات است. رهايى از هر آنچه غيرخدايى است. در اين روز حج گزار، اسماعيل وجودش را، يعنى هر آنچه بدان دلبستگى دنيوى پيدا كرده قربانى مى كند تا سبكبال شود. صداي پاي عيد مي آيد. عيد قربان عيد پاك ترين عيدها است عيد سر ... ادامه »
01
هفته دفاع مقدس گرامی باد.
چکیده: هشت سال دفاع مقدس؛ از آغاز تجاوز تا پذيرش قطعنامه عراق از همان ابتداي پيروزي انقلاب،‌ سازماندهي و آموزش كليه اقدامهاي مقدماتي را براي شروع يك تهاجم، آغاز و تمهيدات لازم براي ورود به خاك ايران و اشغال قسمتهايي از آن را مهيا كرده بود. عراق نزديك به دوسال، مشغول كار روي عشاير عرب خوزستان بود كه با ورودش به خاك كشورمان، بتواند به نفع خود و عليه ... ادامه »
26
چکیده: مديركل عتبات سازمان حج و زيارت از اعزام زميني كاروانهاي زيارتي عتبات عاليات تا ۱۰ روز ديگر خبر داد و گفت: خروج زائران انفرادي و زائران متفرقه از مرزهاي زميني همچنان ممنوع است. 'محسن نظافتي' از اعزام زميني كاروانهاي زيارتي عتبات عاليات از يك هفته تا ۱۰ روز ديگر خبر داد و گفت: اعزام كاروانهاي زميني تنها از مرزهاي مهران و چزابه انجام خواهد شد. وي ... ادامه »
17
سالروز ولادت امام رضا (ع)مبارک باد.
چکیده:   بسم الله الرحمن الرحيم سالروز ولادت امام رضا (ع) سلام بر تو اى امام هشتم، اى فرزند پيامبر و على، اى پاره تن فاطمه اى جگر گوشه حضرت موسى بن جعفر، و اى امامى كه هر لحظه دل هاى ما به شوق ديدار حرم مطهّرت مى تپد، سلام بر تو اى على بن موسى الرضا، و سلام بر پدارن بزرگوارت و فرزندان پاك و معصومت. فرارسيدن يازدهم ذى القعده سا... ادامه »
09
مدیریت حج وزیارت استان میهمان برنامه رادیویی
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج وزیارت استان کهگیلویه وبویراحمد مدیریت حج وزیارت استان جناب آقای رحمان فاضلی میهمان برنامه رادیویی استان وتوسعه می باشد. زمان :دوشنبه 10/06/93ساعت 11.30صبح 
09
اعلام مصاحبه خبری معاون حج،عمره وعتبات سازمان دررسانه ملی
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج وزیارت یاسوج آقای خدرنژادمعاون محترم حج،عمره وعتبات سازمان میهمان  شبکه جام جم سیمامی باشد زمان:یکشنبه 09/06/93 ساعت 20 
09
اعلام مصاحبه خبری ریاست سازمان دررسانه ملی
چکیده: به گزارش روابط عمومی حج وزیارت یاسوج آقای مهندس اوحدی ریاست محترم سازمان میهمان برنامه روضه رضوان شبکه دوم سیمامی باشد زمان:یکشنبه 09/06/93 ساعت 17 
02
هفته دولت برهمه دولتمردان عزیز گرامی باد.
چکیده:     شهادت مظلومانه رجايي و باهنر و هفته دولت   پس از اعلام عدم کفايت بني‌صدر و عزل او از رياست جمهوري و فرار مفتضحانه او، دشمنان انقلاب اسلامي تلاش خود را در براندازي حکومت اسلامي بيشتر کردند و با توسل به ترور و خشونت گسترده، سعي در از بين بردن مسؤولين وفادار نظام نمودند. بدين ترتيب پس از واقعه هفتم تير که طي آن شهيد بهشتي ... ادامه »
27
"جلسه مشترک ستاد بزرگداشت هفته حج استان کهگیلویه وبویراحمد با مدیر کل و معاونین صدا و سیمای مرکز استان "
چکیده:  جلسه مشترک مدیر حج و زیارت استان به اتفاق اعضای ستاد هفته حج ساعت 13:30 روز شنبه 25/05/93 با مدیر کل صدا وسیمای مرکز استان و معاونین ایشان برگزار گردید . در این نشست مدیر حج استان ضمن ارائه گزارش از فعالیتهای انجام شده در حج و زیارت و اعلام موفقیت آمیز برنامه های 93-92 و حج تمتع 92 در خصوص چگونگی حج تمتع 93 و برنامه های اجرا شده و سایر مسائل ... ادامه »
26
چکیده:  روز 26 مرداد 1369 ایران اسلامى شاهد بازگشت آزادگان سرافرازى بود که پس از تحمل سالهاى اسارت خود در اردوگاههاى عراق، پاى به میهن اسلامى گذاشتند و به آغوش خانواده‏هاى خود بازگشتند. این رویداد بزرگ، دو هفته پس از اشغال نظامى کویت توسط ارتش صدام و 2 روز پس از آن صورت گرفت که صدام در نامه‏اى به آقاى هاشمى رفسنجانى، رئیس جمهور وقت ایران، بار... ادامه »
26
چکیده: اسامي روزهاي هفته حج امسال كه با شعار «حج؛ معنويت، خودباوري و اتحاد اسلامي» نامگذاري شده از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت اعلام شد. به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت اسامي روزهاي هفته حج سال ۱۳۹۳ از پنج شنبه ۶ شهريورماه تا چهارشنبه ۱۲ شهريور ماه را اعلام كرد... ادامه »
20
چکیده:    جلسه هماهنگی برنامه هفته حج استان ساعت 9 صبح روز یکشنبه 19 مرداد ماه با حضور مدیریت حج و زیارت استان جناب آقای فاضلی و دفاتر زیارتی استان در خصوص هر چه باشکوه تر برگزار شدن هفته حج امسال با توجه به شعار سالجاری بعنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در مدیریت حج و زیارت استان برگزار گردید . لذا پس از اظهارات جناب آقای فاضلی م... ادامه »
19
اولویت های یک تا 350 بانک ملی و ملت در اولویت اعزام به عمره 94-93
چکیده: معاون سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اعزام‌های عمره سال 93-94 از نیمه آذرماه آغاز می‌شود، گفت: اولویت‌های یک تا 350 بانک‌های ملی و ملت در دور جدید به عمره مفرده اعزام خواهند شد. 'ناصر خدر نژاد' گفت: برنامه ریزی و زمان بندی ما به گونه‌ای است که از نیمه دوم آبان ماه ثبت نام در کاروان های عمره آغاز شود و همچنین زمینه‌... ادامه »
19
مقابله با ظلم و ستم از خصوصیات مهم حکومت اسلامی است
چکیده: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: از خصوصیات مهم اسلامی مقابله با ظلم و ستم است امروز مردم غزه نیز به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه نجات از ظلم رژیم صهیونیستی چنگ زدن به اسلام است و با مذاکره نمی‌توانند به حقشان برسند. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر در برنامه عطر انتظار شبکه قرآن و معارف سیما به بیان ویژگ... ادامه »
06
حلول ماه شوال و عید سعید فطر مبارک باد . . .
چکیده: حلول ماه شوال و عید سعید فطر مبارک باد . . . ******* پیشاپیش حلول ماه مبارک شوال وعید سعید فطر رابه همه مسلمانان جهان وملت شریف ایران وهمه همکاران عزیزوکارگزاران سازمان حج وزیارت تبریک عرض مینماییم. بیا که ترک فلک خوان روزه غارت کرد  هلال ماه به دور قدح اشارت کرد ثواب روزه و حج قبول آن کسی برد که خاک میکده عشق را زیارت کرد . . .  ... ادامه »
06
چکیده: واجدین شرایط می توانند به سایت جامع کارگزارن حج وزیارت مراجعه فرمایند. آندسته از افراد واجد شرایط که متقاضی مدیریت ثابت هتل عمره سال 1394 - 1393 می باشند می بایست در فراخوان حاضر شرکت نموده و درخواست خود را ثبت نمایند؛ با توجه به اینکه سازمان حج زیارت بر اساس درخواست متقاضیان نسبت به انتخاب ا... ادامه »
01
بیانیه مدیریت حج و زیارت استان کهگیلویه وبویر احمد به مناسبت روز جهانی قدس
چکیده:   ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی در پدید آوردن روز جهانی قدس و عرصه ای برای نمایش قدرت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از جبهه استکبار و بخصوص رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی، امروز منجر به ابراز وجود و احساس اقتدار ملتهای حق طلب وآزادیخواه در مقابل قدرت های استکباری و استعمارگر در اقصی نقاط عالم شده است. لذا ضمن محکوم کردن ج... ادامه »
01
بیانات مهم مقام معظم رهبری درخصوص روز قدس
چکیده:     چرا روز قدس مهم است؟  روز قدس نماد صف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندی حق در مقابل باطل چقدر سعی کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند در طول این سالها که روز قدس را که نماد صف‌‌‌... ادامه »
29
شهادت امیرالمومنین حضرت علی (ع )تسلیت باد.
چکیده: فضیلت و اعمال شب قدر از پيامبر گرامي اسلام (ص) نيز نقل است: از خداوند به دور باد و نفرين بر كسي كه به شب قدر برسد و زنده باشد، اما آمرزيده نشود.   "انس بن مالك" از پيامبر (ص) نقل كرده كه فرمودند: ماه مبارك به شما رو آورده است و در اين ماه شبي است كه برتر از هزار ماه است و هر كس از فيض شب قدر محروم گردد، ا... ادامه »
25
در انتقال پرواز حجاج به فرودگاه امام(ره) حفظ شان زائران در اولويت قرار دارد
چکیده: نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت با تاكيد بر ضرورت حفظ شئونات و آرامش زائران در فرودگاه امام اظهار داشت: در سال‌هاي اخير بحث انتقال پروازها حجاج بيت‌الله الحرام به فرودگاه امام خميني (ره) همواره مطرح بوده است. اما بايد توجه داشت گه مجموعه حج و زيارت داراي توقعات و انتظاراتي از مسئولين فرودگاه امام است كه در صورت برآورده شدن، اعزام حجاج ... ادامه »
22
دوره بازآموزی وامتحان عوامل کاروان حج وعوامل مجموعه حج تمتع استان کهگیلویه وبویراحمد برگزارگردید.
چکیده: دوره بازآموزی وامتحان عوامل کاروان حج وعوامل مجموعه حج تمتع استان کهگیلویه وبویراحمد برگزارگردید.   به گزارش روابط عمومی حج وزیارت استان دوره بازآموزی عوامل کاروان حج وعوامل مجموعه حج تمتع استان باهدف ارتقاء سطح خدمت به حجاج عزیز درعربستان درخصوص حمل ونقل –احکام ومناسک –شرح وظایف مدیران وعوامل –بهداشت –امنیت درسفر وعر... ادامه »
22
ولادت باسعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع)گرامی باد.
چکیده:   ولادت باسعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن (ع )مجتبی گرامی باد. نیمه ماه مبارک رمضان بنا بر مشهور ، روز میلاد مسعود امام حسن مجتبی علیه السلام سبط اکبر رسول خدا صلی ا... ادامه »
18
چکیده: به گزارش روابط عمومي حج و زيارت استان کهگیلویه وبویراحمد ،مصاحبه عوامل مجموعه حج استان روز چهارشنبه 93/04/18 از ساعت 9 الي 12 با حضور تيم مصاحبه کننده در محل حج و زيارت استان برگزار گرديد این مصاحبه در بخش هاي مختلف از قبيل بهداشت، احكام ، شرح وظايف ،عربي ، آشپزي ، رايانه و امور فرهنگي صورت گرفت.   روابط عمومی حج وزیارت استان کهگیلویه وبو... ادامه »
09
ثبت‌نام‌ جدید تمتع تا چندین سال آینده انجام نمی‌شود/ راه‌اندازی درمانگاه شبانه‌روزی زنان برای زائران
چکیده: ثبت‌نام‌ جدید تمتع تا چندین سال آینده انجام نمی‌شود/ راه‌اندازی درمانگاه شبانه‌روزی زنان برای زائران رئیس سازمان حج و زیارت از راه‌اندازی درمانگاه شبانه‌روزی زنان برای زائران حج امسال خبر داد و گفت: ثبت‌نام‌های جدید عتبات عالیات از ۱۰ تیر آغاز می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیا... ادامه »
21
ولادت قائم ال محمد(ص)مبارک باد
چکیده: زندگانی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) از وراي قرون, چون كوهي استوار از صبر, بر اسبي راهوار از عزم مي‌آيد... در دستان آسمانيش براي سركوبي نامردان شمشير مي‌خروشد, و براي هدايت مردمان قرآن مي‌درخشد؛ مي‌آيد چون شهابي درخشان در تيره‌ترين شب بشريت, مي‌آيد   چون قامت بلند راستي در جنگل هراس انگيز ناراستيها... عمامه... ادامه »
19
آغاز دور جدید اعزام‌ها به عمره از اول ماه صفر/ ساخت ۲ هتل و آشپزخانه اختصاصی در عربستان
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در تشریح دستاوردهای سفر خود به عربستان از انعقاد قرارداد ساخت دو هتل در مدینه و یک آشپزخانه اختصاصی خبر داد و گفت: دور جدید اعزام‌ها به عمره مفرده دو هفته زودتر از سال گذشته و از اول ماه صفر آغاز می‌شود. 'سعید اوحدی' در تشریح سفر 6 روزه خود به عربستان گفت: در این سفر ملاقات یک ساعته‌ای را با وزیر حج عربستان... ادامه »
12
چکیده: باسمه تعالی " جلسه هماهنگی عوامل حج تمتع استان کهگیلویه و بویر احمد "  جلسه حج تمتع استان با حضور عوامل کاروان و روحانی محترم و پزشک کاروان و مدیر حج و زیارت استان راس ساعت 17 مورخ 93/03/07برگزار گردید . در این جلسه که با هدف برنامه ریزی و هماهنگی بهتر در خصوص مسائل مختلف آموزش – بهداشتی و اجرایی برگزار شد . مدیر حج استان با تبریک... ادامه »
12
برگزاری جلسه کمیته آموزش منطقه 5 کشور در یاسوج
چکیده: برگزاری جلسه کمیته آموزش منطقه 5 کشور در یاسوج گردهمایی آموزش منطقه ای با حضور مدیران و مسئولین آموزش استانهای فارس – بوشهر – هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد و هم چنین مدیر اداره آموزش و مطالعات سازمان حج و زیارت جناب آقای اسدالهی در روز سوم شعبان از ساعت 8:30 صبح در محل دفتر حج و زیارت استان کهگیلویه و بویر احمد برگزار گردید . در این ... ادامه »
10
ولادت حضرت امام حسین(ع) برهمه شیعیان جهان مبارکباد.
چکیده:   ولادت حضرت امام حسین(ع) برهمه شیعیان جهان مبارکباد. پیامبر(ص) به فاطمه(س) فرمان داد و فرمود: موى حسین را وزن کن و همسنگ آن، نقره صدقه بده و یک ران از گوسفند عقیقه را به قابله او ببخش.       در روز سوم شعبان سال چهارم هجری، خانه حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) غرق سرور و شادی بود، چرا که دومین فرزند دلبندشان امام حسین(ع) پا... ادامه »
05
عیدمبعث عیدمیلاداسلام برهمگان مبارک باد.
چکیده:   بعثت پیامبر (صلی الله و علیه و آله و سلم)   بعثت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) یا برانگیخته شدن آن حضرت به مقام رسالت، مهمترین فراز از تاریخ اسلام بوده و نزول قرآن کریم نیز از این زمان آغاز می‌گردد. کلمه بعثت به معنای «برانگیخته شدن» بوده و ... ادامه »
04
ويژه نامه اي به مناسبت سال روز شهادت امام موسي کاظم (ع)
چکیده: ويژه نامه اي به مناسبت سال روز شهادت امام موسي کاظم (ع)   السلام عليک يا امام موسي بن جعفر هر گه كه نسيم از ره بغداد آيد ما را ز حديث عشق و خون ياد آيد اى گل كه به گردن تو غل افكندند از صبر تو زنجير به فرياد آيد اى باب گشوده خدا بر جوائح مردمان و اى رشته پيوند زمين و آسمان! نامت كليد گشايش گره‏هاى فرو بسته و يادت، مايه آرامش د... ادامه »
03
3خردادروزفتح خرمشهروروزمقاومت وایثارمبارک باد
چکیده: فتح خرمشهر، فتح ارزش‌ها خرمشهر به دلیل واقع شدن در محل تلاقی رودخانه کارون و اروندرود از شمال به اراضی شوره زار دشت آزادگان، از شرق به شادگان، از جنوب به رودخانه کارون و شهر آبادان و از غرب به کشور عراق محدود می‌شود. و از طرف دیگر رودخانه کارون این شهر را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کرده است. تاریخ‌نویسان خرمشهر را بازمانده شهر &l... ادامه »
28
جايگاه روابط عمومي وضرورت آن درسازمان ها
چکیده: جايگاه روابط عمومي وضرورت آن درسازمان ها   ابتدا براي آنکه روابط عمومي و جايگاه آنرا بهتر بشناسيم وبه ضرورت آن باور داشته باشيم، لازم است اول تعريفي از آن ارائه نماييم. صاحب نظران براي روابط عمومي تعاريفي ذكر نمودند كه مهمترين آن عبارتنداز: روابط عمومي پل ارتباطي مردم و سازمان    روابط عمومي آيينه تمام نماي سازمان براي مردم... ادامه »
25
چکیده: فضایل و ویژگی های حضرت زینب سلام الله علیها زینب علیهاالسلام دختر على و زهرا علیهماالسلام در روز پنجم جمادى الاولى سال پنجم یا ششم هجرت در مدینه منوره دیده به جهان گشود، در پنج ‏سالگى مادر خود را از دست داد و ازهمان دوران طفولیت ‏با مصیبت آشنا گردید. در دوران عمر با بركت ‏خویش، مشكلات و رنج‏هاى زیادى را متحمل شد، از شهادت پدر و ماد... ادامه »
22
شور و شعف زائران بیت الله الحرام در شب میلاد مولود کعبه
چکیده: در شب میلاد مولود کعبه حضرت امیر المومنین علی (ع) زائران در کنار محل تولد این امام همام به راز و نیاز با پروردگار خویش پرداختند. شيخ صدوق و فتال نيشابورى از يزيد بن قعنب روايت كرده‏ اند كه گفت من با عباس بن عبد المطلب و گروهى از عبد العزى در كنار خانه خدا نشسته بوديم كه فاطمه بنت اسد مادر امير المؤمنين در حاليكه نه ماه باو آبستن بود و درد مخا... ادامه »
22
حمل و نقل زمینی زائران ایرانی در عملیات عمره تشریح شد
چکیده: مسئول حمل و نقل ستاد عملیات عمره خدمات حمل و نقل زمینی زائران ایرانی شامل حمل و نقل درون شهری و بین شهری در مکه و مدینه را تشریح کرد. «مرتضی نصراللهی» در گفتگو با خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به مکه مکرمه در خصوص حمل و نقل بین شهری زائران در مسیرهای مکه، مدینه و جده گفت:  روزانه حدود 110 دستگاه اتوبوس در ... ادامه »
17
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت : کلنگ پروژه ساخت هتل در شلمچه و دو زائر سرا در مرز چزابه سوم خرداد، همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر به زمین زده خواهد شد. «سعید اوحدی» عصر امروز سه شنبه در هفتمین جلسه ستاد دائمی اربعین که با حضور دستگاههای همکار در امر اعزام زائران به عتبات برگزار شد، گفت : در ایام اربعین سال گذشته بر اساس آمار غیر رسمی بیش... ادامه »
14
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت : کاروان های زمینی و هوایی زائران ایرانی عتبات از امروز طبق روال عادی به عراق عزیمت می نمایند و تغییری در برنامه سفر آنان بوجود نخواهد آمد.
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت : کاروان های زمینی و هوایی زائران ایرانی عتبات از امروز طبق روال عادی به عراق عزیمت می نمایند و تغییری در برنامه سفر آنان بوجود نخواهد آمد. «محسن نظافتی» صبح امروز در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت :  فرودگاه نجف از ساعت 21 شب گذشته مجدداً فعالیت خود را آغاز کرده و پروازهای&n... ادامه »
08
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت جزئیات اعزام زائران ایرانی به عتبات در ایام برگزاری انتخابات عراق را تشریح کرد.
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت جزئیات اعزام زائران ایرانی به عتبات در ایام برگزاری انتخابات عراق را تشریح کرد.«محسن نظافتی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت : برگزاری انتخابات در کشور عراق، محدودیت هایی را برای اعزام زائران عتبات به این کشور ایجاد می کند که با برنامه ریزی ها و تمهیدات اندیشیده شده سعی بر این شده تغییری ... ادامه »
06
روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد : زائران حج تمتع 93 از شنبه ششم اردیبهشت ماه به مدت یک هفته مهلت خواهند داشت تا برای واریز قسط دوم هزینه سفر خود اقدام کنند.
چکیده: روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد : زائران حج تمتع 93 از شنبه ششم اردیبهشت ماه به مدت یک هفته مهلت خواهند داشت تا برای واریز قسط دوم هزینه سفر خود اقدام کنند.بر اساس اطلاعیه روابط عمومی سازمان حج و زیارت مدت زمان پرداخت قسط دوم هزینه سفر به حج سال 93 یک هفته می باشد و پرداخت نکردن قسط دوم در مدت زمان یاد شده، به منزله انصراف از تشرف به زیارت... ادامه »
03
انا لله واناالیه راجعون
چکیده: انالله وانا الیه راجعونمحضرمبارک حضرت آیت الله سیدشرف‌الدین ملک‌حسینی نماینده محترم ولی فقیه دراستان و نماینده معزز مردم در مجلس خبرگان رهبریسلام علیکمدرگذشت والده مکرمه ام الشهید. بانو حاجیه‌خانم حائری موجب تألم وتأثرگردید، این مصیبت مولمه را به حضرتعالی، بیت مکرم مرحوم آیت الله العظمی ملک‌حسینی وکلیه بازماندگان تسلیت عرض نموده و ازخداوند منان، عل... ادامه »
31
ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) مبارک باد.
چکیده: ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) بر تمامی مسلمین جهان، کارگزاران و خادمین زوار بیت الله الحرام و اهل بیت معصومین (ع) مبارکباد.مختصری از زندگینامه حضرت فاطمه (س) :فاطمه (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد. این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است. این طایفه از احادیث، اگر چه از لحاظ لفظی... ادامه »
07
سال 93 ؛ سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شد
چکیده: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۳ هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به همه ی هم میهنان و ایرانیان عزیز در سراسر جهان بخصوص خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مجاهدان راه اسلام و ایران، سال جدید را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند.حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تقارن سال... ادامه »
21
"برگزاری همایش روحانیون کاروانهای ، عتبات عالیات در حج و زیارت استان کهگیلویه و بویر احمد "
چکیده: "برگزاری همایش روحانیون کاروانهای ، عتبات عالیات در حج و زیارت استان کهگیلویه و بویر احمد " دوره های باز آموزی روحانیون کاروانهای عتبات در یک دوره یک روزه در سالن اجتماعات حج و زیارت استان در نوبت صبح و عصر برگزار گردید که هدف از این دوره ها بازآموزی دروس ، آموزش لازم توسط اساتید مجرب در خصوص سفرهای عتبات و همچنین راهکارهای مناسب برای بهبود عملکرد ... ادامه »
21
            " برگزاری همایش متمرکز زائرین عمره مفرده استان کهگیلویه و بویر احمد
چکیده: " برگزاری همایش متمرکز زائرین عمره مفرده استان کهگیلویه و بویر احمد " در این همایش که با حضور زائران اعزامی نیمه دوم اسفند و نیمه اول فروردین در مصلای حضرت امام خمینی ( ره ) یاسوج برگزار شد پس از تلاوت قرآن و مداحی ، مدیر حج و زیارت استان با تبریک میلاد با سعادت شیر زن کربلا حضرت زینب ( س ) و خیر مقدم ، با ارائه گزارشی از وضعیت ثبت نام و اعزام زائر... ادامه »
21
"برگزاری دوره های بازآموزی مدیران و عوامل اجرایی کاروانهای عمره ، عتبات عالیات در حج و زیارت استان کهگیلویه و بویر احمد "
چکیده: "برگزاری دوره های بازآموزی مدیران و عوامل اجرایی کاروانهای عمره ، عتبات عالیات در حج و زیارت استان کهگیلویه و بویر احمد " دوره های باز آموزی مدیران و معاونین عمره و عتبات در 2 دوره 2 روزه در سالن اجتماعات حج و زیارت استان در نوبت صبح و عصر برگزار گردید که هدف از این دوره ها بازآموزی دروس ، آموزش لازم توسط اساتید مجرب در خصوص سفرهای عمره و عتبات و ه... ادامه »
21
" دیدار مدیر حج و زیارت استان کهگیلویه و بویر احمد از خانواده معظم شهداء
چکیده: " دیدار مدیر حج و زیارت استان کهگیلویه و بویر احمد از خانواده معظم شهداء درایام پایان بهمن ماه وشروع اسفندماه مدیر حج و زیارت استان کهگیلویه و بویر احمد به اتفاق نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با تعدادی از خانواده های معظم ایثارگران دیدار و گفتگو کردند به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان ، این دیدار صمیمانه که به همت دفتر امور ایثارگرا... ادامه »
21
چکیده: باسمه تعالی" انا لله و انا الیه راجعون "خبر رحلت عالم و عارف جلیل القدر حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید علی متقی کاشانی مایه تاسف و تالم فراوان گردید . ایشان به راستی از مصادیق بارز " العلما ء امناء الرسل " بود و نقش موثر و سازنده در تبیین اسلام ناب در دوران مختلف قبل و بعد از انقلاب اسلامی داشته و در طول عمر پر برکت خود در گسترش و نشر معا... ادامه »
05
چکیده: " اطلاعیه خبری " با عنایت به فراخوان های قبلی از دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع تا تاریخ 30/10/1384 جهت نام نویسی و تشرف در حج تمتع سال 1393 و اینک وجود ظرفیت خالی در کاروان حج تمتع این استان بدین وسیله ودیعه گذاران حج تمتع که از تاریخ 21/10/1384 لغایت 10/11/1384 در شعب بانک ملی ایران ثبت نام نموده اند ، می توانند در ظرفیت خالی کاروان این استان... ادامه »
30
چکیده: " اطلاعیه خبری "     با عنایت به فراخوان قبلی از دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع تا تاریخ 20/10/1384 جهت نام نویسی و تشرف در حج تمتع سال 1393 و اینک وجود ظرفیت خالی در کاروان حج تمتع این استان بدین وسیله ودیعه گذاران حج تمتع که از تاریخ 21/10/1384 لغایت 30/10/1384 در شعب بانک ملی ایران ثبت نام نموده اند ، می توانند در ظرفیت خالی کا... ادامه »
15
چکیده: اطلاعيه مدیریت حج و زيارت استان کهگیلویه وبویر احمد درباره پذيرش دارندگان اولويت تشرف به حج تمتع سال1393باعنايت به لطف خداوند متعال و براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده امکان پذيرش متقاضيان داراي اولويت تشرف در حج تمتع سال 1393 دركاروان‌هاي منتخب فراهم گرديده است؛ لذا از افراد واجد شرايط تقاضا می‌شود با مطالعه دقیق مطالب ذیل اقدام لازم معمول دارند:ال... ادامه »
09
چکیده: " دوره جدید ثبت نام عتبات عالیات عراق "با عنایت به برنامه ریزیهای انجام شده ثبت نام از متقاضیان تشرف به عتبات عالیات از ساعت 9 صبح روز شنبه مورخ 12/11/1392 آغاز و تا ساعت 24 روز سه شنبه مورخ 22/11/1392 ادامه می یابد . متقاضیان محترم میبایست با مراجعه به سایت اینترنتی به آدرس www.atabat.haj.irدر سامانه پیش ثبت نام عتبات نام نویسی و کد رهگیری دریافت ... ادامه »
01
چکیده: مديريت حج و زيارت استان کهگیلویه وبویراحمدبا استعانت از درگاه خداوند متعال به استحضار هم استانیهای محترم مي‌رساند: متقاضیان  واجد(طبق بند الف این اطلاعیه) می‌توانند برای ثبت‌نام در گروه‌های مرحله دوم  اعزام (گروههای 08/01/1393 تا 06/04/1393) در دفاتر خدمات زیارتی که فهرست آنان بهمراه شرايط و ضوابط ثبت‌نام و تشرف د... ادامه »
01
چکیده:                                                        نظر به اینکه با استعانت از خد... ادامه »
24
چکیده: اطلاعیه     اطلاعیه سازمان حج و زیارت درخصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف در گروه های مرحله دوم عمره 93-92 به شرح ذیل اعلام شد: بااستعانت از خداوند متعال و برابر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، پیرو اطلاعیه‌های قبلی، ثبت‌نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله دوم عمره 93-92 (پروازهای حدفاصل 1393/01/08 ت... ادامه »
21
" اطلاعیه" :مرحله دوم گروههای عمره 93-92 استان
چکیده:                                                       نظر به اینکه با استعانت از خدا... ادامه »
28
پرداخت 200 دلار ارز همراه به زائران عمره و عتبات
چکیده: روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: بدنبال هماهنگی های صورت گرفته با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به هریک از زائران ایرانی که به سفر عمره مفرده و عتبات عالیات مشرف می‌شوند، 200 دلار ارز همراه با نرخ مبادله ای تعلق می‌گیرد. بر اساس این اعلام، زائرانی که به سفرهای زیارتی عمره و عتبات اعزام می شوند، تنها برای یکبار در طول سال می ت... ادامه »
28
زائران در ایام اربعین از رفتن به سامرا و سیدمحمد خودداری کنند
چکیده: معاون حج و عمره و عتبات گفت : زائرین حسینی از رفتن به مرقد مطهر سید محمد و سامرا در ایام اربعین حسینی اکیدا خودداری کنند.  ناصر خدرنژاد افزود : سازمان حج و زیارت در ایام اربعین فقط برنامه سفر به کربلا و نجف و کاظمین را برای زائرین برنامه ریزی کرده است که به زائرین انفرادی هم توصیه میکنیم در این ایام به دلیل مسائل امنیتی به ... ادامه »
24
اطلاعيه واحدآموزش حج وزيارت استان درمورد" دوره آموزشی بازآموزی جهت مدیران راهنمای عتبات "
چکیده: " دوره آموزشی بازآموزی جهت مدیران راهنمای عتبات "     1  – شرکت در این دوره جهت کلیه مدیران راهنما الزامی است .   2  – دوره آموزشی در دو تاریخ  27  و 28  آذر و 18  و 19  دی ماه برگزار تا مدیران حق انتخاب در یکی از دوره ها را داشته باشند .  3  – در هر دوره حدا... ادامه »
21
اطلاعيه مديريت حج وزيارت استان درخصوص اختصاص سهميه زوج جوان
چکیده: جهت ثبت نام به سايت ثبت نام سهميه زوج جوان http://ziarat.haj.ir مراجعه نمايند. ادامه »
21
زائرین پیاده و انفرادی ایام اربعین حتما تحت پوشش بیمه قرار گیرند
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: زائرین پیاده و انفرادی ایام اربعین حتما تحت پوشش بیمه قرار گیرند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص ساماندهی اعزام زائران عتبات در ایام اربعین حسینی(ع) گفت : کمیته های کارشناسی طی 10 روزه گذشته با حضور دستگاه های همکار در امر اعزام مشتاقان زیارت اباعبدالله(ع) ... ادامه »
21
قيمت عمره دانشگاهيان اعلام شد
چکیده: معاون اجرائي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان گفت: مبلغ تقريبي عمره بر اساس قيمت عمره‌هاي عادي هم درجه دانشگاهيان اعلام شد و هزينه نهايي تا دو هفته آينده اعلام خواهد شد. محمد زارع معاون اجرائي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان گفت: مبلغ تقريبي عمره بر اساس قيمت عمره‌هاي عادي هم درجه دانشگاهيان اعلام شد و هزينه نهايي تا دو هفته آين... ادامه »
20
چکیده: به اطلاع کلیه کارگزارانی که جهت اخذ گواهینامه آشپزی از سازمان فنی حرفه ای ثبت نام نموده اند میرساند که لازم است علاوه بر امتحان روز پنجشنبه نسبت به تهیه پروژه که در سایت قرار گرفته اقدام و تا پایان وقت اداری روز شنبه تاریخ 23/9/92 فرم های تکمیل شده را تحویل حج وزیارت استان دهند. عنوان پروژه پایه یک برنامه آشپزی مثلاً تهیه چلو خورش سبزی یا قیمه و یا... ادامه »
16
اطلاعيه آموزش مديريت حج وزيارت استان درخصوص آزمون سازمان فني وحرفه اي
چکیده: فايل آموزشي آشپزي درجه دوجهت استفاده عوامل كارگزاران استان
04
اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان کهگیلویه و بویر احمد در خصوص نحوه تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده92-93
چکیده: اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان کهگیلویه و بویر احمد در خصوص نحوه تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده92-93 مديريت حج و زيارت استان کهگیلویه و بویر احمد با استعانت از درگاه خداوند متعال، به استحضار شهروندان ارجمند استان مي رساند: اعزام متقاضيان داراي اولويت تشرف در دو مرحله به شرح ذیل اعلام و آغاز میگردد. مرحله اول:گروههای اعزامی از نیمه دوم ماه ... ادامه »
14
پیش ثبت نام عتبات عالیات آغاز شد
چکیده: حج و زیارت استان اعلام کرد که ثبت نام از متقاضیان تشرف به عتبات عالیات عراق از  ساعت 9 صبح روزشنبه مورخه 1392/08/18آغاز و تا ساعت 24 روزپنچشنبه  1392/08/30 ادامه می یابد  متقاضیان محترم می بایست با مراجعه به سایت اینترنتی به آدرس www.atabat.haj.irدر سامانه پیش ثبت نام عتبات نام نویسی و کد رهگیری دریافت نمایند . روز یکشنبه 1392/09/03... ادامه »
16
چکیده: در روز جمعه 15/6/92 همایش زائرین و عوامل و مدیران راهنما در مصلی امام خمینی (ره) یاسوج ساعت 8:30 صبح با حضور زائرین حج تمتع و مدیران کاروانها و و روئسای ادارات و و همچنین استاندار محترم و روحانیون کاروان برگزار گردید.که در ابتدا جناب آقای فاضلی مدیر حج وزیارت استان با خوشامد گویی به زائرین و مهمانان در رابطه با حج امسال و مسائل مربوط به زائرین صحبت... ادامه »
16
نشست مطبوعاتی مدیر حج وزیارت استان با اصحاب رسانه
چکیده: در تاریخ 16/6/92   نشست خبری با حضور مدیر حج استان و  تعداد 12 نفر از خبر نگاران استان در ساعت 10 صبح برگزارگردید که در این نشست مدیر حج وزیارت در رابطه با آمار عمره امسال و تعداد زائرین صحبت نمود و در رابطه با هفته حج و زائرین تمتع سال 92 و همچنین زمان اعزام آنها و برگزاری هفته حج و مسائل مربوط به حج گزارش مفصلی ایراد نمودند و در خص... ادامه »
12
پیش ثبت نام عتبات عالیات آغاز شد
چکیده: حج و زیارت استان اعلام کرد که ثبت نام از متقاضیان تشرف به عتبات عالیات عراق از  ساعت 9 صبح روزشنبه مورخه 1392/06/16آغاز و تا ساعت 24 روز جمعه 1392/06/29 ادامه می یابد  متقاضیان محترم می بایست با مراجعه به سایت اینترنتی به آدرس www.atabat.haj.irدر سامانه پیش ثبت نام عتبات نام نویسی و کد رهگیری دریافت نمایند . روز شنبه 1392/06/30 قرعه کشی ... ادامه »
12
چکیده: با حضور مدیران دفاتر زیارتی پیرامون هفته حج در محل حج وزیارت استان برگزار گردید. ابتدا حاج فاضلی مدیر حج وزیارت استان با گرامی  داشت   هفته حج و روز کارمند مواردی را به شرح زیر بیان فرمودند. 1- در رابطه با بزرگداشت هفته حج و با شکوه برگزار نمودن آن  به مدیران دفاتر تاکید شد در اموری که به آنان واگذارمیشود نهایت دقت وپیگری را ... ادامه »
01
چکیده: جلسه شورای اداری شهرستان بویر احمد راس ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخ 30/05/1392 در محل فرمانداری بویر احمد تشکیل شد در این جلسه مدیر حج و زیارت استان ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای حج و زیارت در حوزه های عتبات – عمره و حج به شرایط خاص حج امسال و موضوع هزینه ها و شرایط اعزام شوندگان پرداخت . وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی و خدمات فرهنگی و عمو... ادامه »
29
دیدار دکتر موسوی با آیةالله قریشی از علمای خطه آذربایجان
چکیده: عصرروز شنبه 23 فروردین حجةالاسلام و المسلمین دکتر سید احمذ موسوی مشاور رییس جمهورو رییس سازمان حج و زیارت کشورمان در بیت حضرت آیةالله قریشی از علمای خطه آذربایجان غربی و نماینده مجلس خبرگان رهبری ،در شهر ارومیه حضور یافت و با معظم له دیدار و گفتگو کرد.دراین نشست که در فضایی آکنده از محبت صمیمانه برگزار شد حجةالاسلام و المسلمین دکتر موسوی گزارشی ازف... ادامه »
29
دیدار حسنی و موسوی در ارومیه
چکیده: به گزارش خبرنگار حج نیوز ،شامگاه دیروز شنبه حجةالاسلام و المسلمین حسنی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در مهمانسرای استانداری آذربایجان غربی با حجةالاسلام و المسلمین دکتر موسوی مشاور رییس جمهور و رییس سازمان حج و زیارت دیدار و گفتگو کرد .در این ملاقات دوستانه که آقای مهندس جلالی زاده استاندار آذربایجان غربی ،معاونین ،شجا... ادامه »
29
دکتر موسوی : پدیده زشت انحصار طللی ناشی از زیاده خواهی انسان ها و خروج از جاده تقواست.
چکیده: به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج نیوز ،بعد ازظهر روز شنبه آیین معارفه و تودیع مدیران جدید و سابق حج و زیارت استان آذربایجان غربی با حضور مسئولان استان ،مدیران ،کارگزارن حج و زیارت و روحانیون در سالن اجتماعات اداره حج و زیارت استان برگزار شد . حجةالاسلام و المسلمین دکتر سید احمد موسوی در این اجتماع ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) با... ادامه »
29
آیةالله مکارم شیرازی:«جدال احسن» مورد نظر قرآن، راه رفع مشكلات جهانی و بيان حقايق است
چکیده: آیةالله مکارم شیرازی با بيان اينكه اگر دستور قرآن در مورد گفت‌وگو در ميان دولت‌ها، ملت‌ها و شخصيت‌ها و مذاهب رعايت شود بسياری از مشكلات حل و حقايق روشن می‌شود، گفت: جدال احسن در اسلام بحث و گفت‌وگو است.این مرجع تقلید 28 فروردين‌ماه در آغاز درس خارج فقه خود كه در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به انفجارهای صورت گ... ادامه »
29
بعثه مقام معظم رهبری :شرط سني لازم براي روحانيون کاروان ها حداكثر 65 سال تمام است
چکیده: حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت در اطلاعيه‌اي، ضوابط تخصيص اعزام روحانيان كاروان‌هاي حج 1434 را اعلام كرد.در اين اطلاعيه آمده است: از آنجايي كه تخصيص معين و معينه هاي محترم به كاروان ها، تابع نسبت زائران هر كاروان مي باشد و تعيين اين امر تا ثبت نام اكثريت زائران امكان پذير نيست، فهرست روحانيون كاروان هاي حج 1434 در وهله نخست معر... ادامه »
29
استاندار کربلا:بدنبال لغو هزينه هاي تحميلي بر زائران ایرانی عتبات عاليات هستیم.
چکیده: امال الدین مجید الحر استاندار کربلا در حاشیه سفر زیارتی خود به شهر مقدس قم با تاکید بر اجرای دقیق مفاد توافقات مسئولان عراق و ایران در خصوص زیارت عتبات گفت :ما بشدت بدنبال لغو هزينه هاي تحميلي بر زائران ایرانی عتبات عاليات به منظور تشويق آنها جهت سفر به عراق هستیم.وي به در ادامه افزود :در صورت کاهش تعداد زائران ایرانی استان، كربلا با ركود اقتصادي ج... ادامه »
29
نام نويسي دانشجويان در كاروان‌هاي عتبات عاليات
چکیده: دانشجويان متقاضي اعزام به عتبات عاليات مي‌توانند با مراجعه به ستاد عمره دانشگاهي در استان خود اقدام به نام نويسي كنند.محمد زارع افزود: ثبت‌نام عتبات عاليات دانشگاهيان به صورت حضوري است و كليه دانشجويان متقاضي اعم از دانشجويان دختر و پسر و متاهل مي‌توانند به ستاد عمره دانشگاهي استان خود مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام كنند. به... ادامه »
29
دکتر موسوی :اجرای طرح استانی عتبات با موفقیت های فراوانی همراه بود
چکیده:  نشست بررسی دستاورد های اجرای « طرح استانی عتبات » با مشارکت  معاونان ،مدیران سازمان ،اعضای دفتر نمایندگی سازمان در عراق ، مدیر عامل اعضای شرکت شمسا و شرکت های کارگزار استانی به ریاست حجةالاسلام و المسلمین دکتر موسوی مشاور رییس جمهور و ریاست سازمان حج و زیارت درسالن کنفرانس سازمان حج و زیارت برگزار شد. درآغاز این نشست حجةالاس... ادامه »
29
اخوان:پيش ثبت نام دوره جديد اعزام به عتبات عاليات از 24 فروردين
چکیده: مدير كل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت گفت: پيش ثبت نام دوره جديد اعزام به عتبات عاليات از 24 فروردين ماه جاري، شنبه هفته آينده آغاز مي شود. مسعود اخوانˈ افزود: پيش ثبت نام دوره جديد عتبات عاليات تا يكم ارديبهشت ماه امسال ادامه خواهد داشت. اخوان اضافه كرد: علاقمندان مي توانند براي نام نويسي در دوره جديد اعزام ها، در تاريخ ياد شده به سايت اينترنتي... ادامه »
29
 22 دکتر موسوی از تحولات گسترده در روند عملیات اعزام زائران ایرانی به عتبات گزارش می دهد.
چکیده: اشاره: روزهای پایانی سال 91 و همچنین دو هفته نخست سال 92 نویدبخش تحولات گسترده در حوزه عملیات اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات و دستیابی به شاخص هایی جدیدی  در عرصه امور زیارتی بود..حوزه امورعتبات سال ها بدلیل سایه انداختن نگاه یک سویه بر فعالیت های اجرایی مغفول مانده بود ،اما با استقرار مدیریت جدید در سازمان حج و زیارت حوزه زیارت عتبات عال... ادامه »
29
برگزاری پنجمين و ششمين دوره همايش متمرکز زائرين عمره 91-92 در مشهد
چکیده: پنجمين و ششمين دوره همايش متمرکز زائرين عمره 91-92 مشهد با حضور حدود 8 هزار زائر معتمر این شهرستان مشهد  در دو مرحله صبح و شب جمعه 16/1/92در محل سالن بهشتي مشهد برگزار گرديد. به گزارش خبرنگار حج نیوز اجراي عملي مناسک توسط آقایان حجج الاسلام رجايي پور و  آقاي طباطبايي بوددر2نوبت صبح و  شب انجام شدو در ادامه ساير مسئولين در بخش ه... ادامه »
29
جمعیت عمره گزاران ایرانی تاکنون به 203634 هزار نفر رسید
چکیده: ازآغاز عملیات عمره سالجاری  تا کنون حدود 203634هزار زائر ایرانی در قالب 1345 کاروان زیارتی و طی 612 پرواز به سرزمین وحی اعزام شده اند . همچنین از  ابتداي عمليات عمره امسال، 3 هزار و 240 دانشجو در قالب 24 گروه به مكه مكرمه عزيمت كرده‌اند. ستاد عمره گزارش داد : مراکز مربوطه با بکاربستن همه امکانات و ظرفیت های موجود  توانسته اند ب... ادامه »
29
دکتر موسوی در اجتماع هزاران عمره گزار اصفهانی :کرامت و عزت زائران ایرانی دغدغه اصلی ماست
چکیده: سومین همایش عمره گزاران استان اصفهان با مشارکت بیش از 5 هزار زائر بیت الله الحرام پیش از ظهر امروز جمعه با حضور و سخنرانی حجةالاسلام و المسلمین دکتر سیداحمد موسوی مشاور رییس جمهور و ریاست سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان استان در محل سالن بزرگ ورزشی «پیروزی » این شهر برگزار شد. پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و نواختن سرود م... ادامه »
29
همایش عمره گزاران استان آذربایجان غربی با حضور رییس سازمان حج و زارت برگزار شد
چکیده: همایش عمره گزارن استان آذربایجان غربی بعد از ظهر روز شنبه و در آستانه شهادت بانویبزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور صدها تن از زائران این استان در سالن همایش های نیروی انتظامی شهرستان ارومیه برگزار شد. در این اجلاس آموزشی - توجیهی حجةالاسلام و المسلمین دکتر موسوی مشاور رییس جمهور و ریاست سازمان حج و زیارت طی  سخنانی ضمن تسلیت ایام شهادت و ... ادامه »
29
افزایش گنجایش حرم مطهر نبوی(ص) تا دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر
چکیده: توسعه حرم مطهر نبوی (ص) شامل بخشهای غربی، شرقی و شمالی از سمت اطراف مسجد شریف نبوی است و در صورت اجرای این طرح، گنجایش این مکان مقدس به دو میلیون و ۶۰۰ هزار نمازگزار و زائر می رسد. به گزارش "حج نیوز"، فیصل بن سلمان بن عبدالعزیز، امیر منطقه مدینه منوره و رئیس شورای توسعه این منطقه دستور داد کلیه امکانات برای تسهیل آغاز فعالیتهای توسعه حرم مطهر نبوی... ادامه »
29
پیش اطلاعیه ثبت نام در کاروانهای حج تمتع 1392
چکیده: به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت کلیه کسانی که دارای فیش ودیعه گذاری علی الحساب حج تمتع تا تاریخ 1384/08/20 می باشند، جهت ثبت نام در کاروانهای حج تمتع سالجاری فراخوانده شدند.بر اساس این اطلاعیه اسامی مدیران کاروانهای حج تمتع امسال به همراه هزینه های مربوطه در تاریخ 1392/01/26 در جراید کثیرالانتشار به چاپ خواهد رسید. گفتنی است ثبت نام در کارو... ادامه »
29
مدیران حج تمتع سال 92 بعد از مصاحبه و برآورد توان اجرایی، در دهه پایانی فروردین ماه 92 اعلام خواهند شد
چکیده: غلامرضا رضایی- معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت در گفتگو با "حج نیوز" گفت: ودیعه گذاران حج تمتع تا تاریخ 1384/08/20 که حجاج سالجاری را تشکیل می‌دهند، می‌توانند برای ثبت‌نام در کاروانهای حج امسال در روزهای 29 و 30 فروردین ماه سالجاری اقدام نمایند.رضایی اعلام کرد: ثبت نام زائران در کاروان‌های حج امسال در همه استانهای کشور ... ادامه »
29
جنبش اسلامی «حماس » از ریاست سازمان حج و زیارت تشکر کرد.
چکیده: مصاحبه مديران کاروانهاي حج تمتع 92استانهاي خراسان  رضوي،شمالي و جنوبي  امروز در 2 نوبت صبح و عصر در مشهد برگزار مي گردد.مصاحبه مديران فراخوان شده جهت حج تمتع سالجاري بر اساس رويکرد جديد سازمان امروز شنبه 17فروردين ماه در محل حج و زيارت خراسان رضوي برگزار گردید. ادامه »
21
جنبش اسلامی «حماس » از ریاست سازمان حج و زیارت تشکر کرد.
چکیده: جنبش مقاومت اسلامی « حماس » با انتشار بیانیه ای ازابراز همدری نهاد ها و مسئولین جمهوری اسلامی بویژه حجةالاسلام والمسلمین دکتر موسوی مشاور رییس جمهور و ریاست سارمان حج و زیارت کشورمان بمناسبت درگذشت بانوی مبارز و قهرمان فلسطین خانم « ام نضال فرحات» تقدیر و تشکر کرد .در این بیانیه آمده است : جنبش مقاومت اسلامی «حماس&r... ادامه »
20
حمایت مدیران استان ها،شمسا و شرکت های کارگزاری از اجرای طرح استانی عتبات
چکیده: پیش از ظهر امروز نشست بررسی و ارزیابی طرح استانی عتبات با حضور مدیران استان ها ،اعضای شرکت شسما و سایر شرکت های کارگزاری فعال در این طرح به ریاست حجةالاسلام و المسلمین دکتر موسوی مشاور رییس جمهور و ریاست سازمان حج و زیارت در سالن کنفراس سازمان برگزار گردید .در این نشست اعضای حاضر به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود پیرامون این طرح پرداختند. رضایی م... ادامه »
20
دولت عربستان بدنبال توسعه منا برای 7 میلیون نفر می باشد
چکیده: سایت خبری عرب نیوز گزارش داد دولت عربستان در راستاي سرويس‌دهي بهتر به زائران قصد دارد با راه‌اندازي 60 هزار چادر ضد حريق در منطقه مقدس «منا» با هزينه دو ميليارد ريالي، گنجايش اين منطقه در زمان برگزاري مراسم سالانه حج را به هفت ميليون نفر برساند.طبق اعلام وزارت كشور عربستان، اين چادرها دائمي بوده و طي سه سال در منا نصب خواهند ش... ادامه »